• facebook
 • rss
 • O Bogu ukrytym

  Magdalena Gorożankin

  dodane 17.10.2016 01:28

  38 lat temu, gdy w watykańskim oknie pojawił się Karol Wojtyła, wielu nie mogło uwierzyć, że papieżem został Polak. 16 października 1978 r. Kościół otrzymał nauczyciela ukazującego świętość jako miarę życia.

  Przez cały swój pontyfikat Jan Paweł II wskazywał drogę błądzącym, przybliżał świat do Chrystusa, zawierzał każdego z nas Maryi i prosił o odnowienie oblicza ziemi. Swoje wskazówki, jak być świadkami miłosierdzia, zostawił nam nie tylko w encyklikach, lecz również w swojej poezji.

  Właśnie ona stała się inspiracją dla Marcina Stycznia do stworzenia "Pieśni o Bogu ukrytym". W niedzielę 16 października w parafii Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie odbył się koncert w hołdzie św. Janowi Pawłowi II.

  Pieśniarz i kompozytor wraz ze swoim zespołem wykonali muzyczną interpretację poezji Karola Wojtyły, a także wierszy Ernesta Brylla i św. Jana od Krzyża. Kościół w Żyrardowie zgromadził wielu wiernych, którzy wraz z artystą postanowili podziękować świętemu papieżowi.

  Niezwykły, pełen emocji i modlitwy koncert został owacyjnie przyjęty przez zgromadzonych słuchaczy.

  – Wzruszyłam się. Nie żałuję, że przyszłam na koncert, bo znalazłam się na prawdziwym wieczorze chwały dla "naszego papieża". Bogu dziękować za św. Jana Pawła II, ale i za tych ludzi, którzy podtrzymują pamięć o nim i dalej głoszą jego słowa w tak piękny sposób – mówi pani Ola, mieszkanka Żyrardowa.

  Po koncercie zgromadzony tłum oraz przedstawiciele UM Żyrardowa złożyli kwiaty i zaśpiewali "Barkę" pod pomnikiem św. Jana  Pawła II.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół