• facebook
 • rss
 • Adhortacja jak podręcznik dla terapeuty

  Marcin Kowalik Marcin Kowalik

  dodane 05.11.2016 20:20

  W sali multimedialnej Domu Biskupa Łowickiego odbyło się spotkanie Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej.

  To organ doradczy biskupa diecezjalnego, w skład którego tworzą w większości osoby świeckie. Głównym punktem dzisiejszego spotkania był wykład ks. dr. Marka Kani "Wybrane aspekty, moralne i pastoralne w adhortacji apostolskiej Amoris Laetitia", wokół którego toczyła się dyskusja.

  W swoim przemówieniu prelegent szczegółowo omówił rozdział po rozdziale ostatni dokument papieża Franciszka o miłości w rodzinie. Odniósł się do niewłaściwej interpretacji adhortacji, która przewija się w mediach. - To nie jest zmiana nauki Kościoła, bo nauka Kościoła w kwestii doktryny to nie jest tylko zbiór norm, ale też nauka o aplikacji norm, czyli ich zastosowaniu - mówi ks. Kania.

  Podczas wykładu postawił nacisk na rozdział VIII adhortacji "Towarzyszyć, rozpoznać i włączyć to, co kruche" traktujący m.in. o małżeństwach cywilnych i sytuacji, gdzie mamy do czynienia ze wspólnym zamieszkiwaniem kobiety i mężczyzny bez ślubu. - Uczulałem, żeby ten rozdział nie zaciemnił całego piękna adhortacji, która jest bardzo bogata, jest interdyscyplinarna. Wydaje się, że jest podręcznikiem dla terapeuty, nie tylko psychologa, ale i duchowego - dodaje ks. Kania.

  Oprócz ordynariusza łowickiego bp. Andrzeja F. Dziuby w spotkaniu uczestniczyli także inni kapłani m.in. biskup pomocniczy Wojciech Osial i wikariusz generalny ks. Wiesław Wronka.

  Kolejne spotkanie rady zaplanowano na 13 maja 2017 roku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół