• facebook
 • rss
 • Królewna z krasnoludkami w Domu Kultury

  żdk, nap

  dodane 06.12.2016 00:10

  W Żychlińskim Domu Kultury baśń braci Grimm "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" wystawił Amatorski Teatr Niewielki z Gąbina.

  Amatorski Teatr Niewielki rozpoczął swoją działalność we wrześniu 2015 r. Składa się z 21 osób w różnym wieku, które z dużym zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach, rozwijając swój talent. Działalność teatru jest kontynuacją tradycji „gąbińskiej sceny”. Już w okresie międzywojennym istniało tu bowiem Kółko Dramatyczne, którego działalność została wznowiona w czasach powojennych. W rolę m.in. królewny, krasnoludków wcielili się dorośli, którzy bardzo zaangażowali się w przedstawienie. Pracując nad inscenizacją baśni, spędzili wiele godzin na przygotowaniach do spektaklu, co dało wspaniały efekt końcowy.

  Agnieszka Wichrowska, reżyser przedstawienia i instruktor teatralny, zadbała o najmniejsze szczegóły. Na występ, oprócz dobrej gry aktorskiej, złożyły się pomysłowa i kolorowa scenografia, odpowiednio dobrane rekwizyty, wspaniałe kostiumy i muzyka.

  Niewykluczone, że również przy żychlińskim Domu Kultury powstanie koło, a nawet teatr, w którym swoją przygodę ze sceną rozpoczną zarówno dorośli, jak i dzieci. Goście z Gąbina przekonali publiczność żychlińską, jak wiele można osiągnąć, gdy połączy się z pasją determinację i talent. A. Wichrowska, która współpracuje z żychlińskim Domem Kultury, wyraziła chęć pomocy w stworzeniu grupy teatralnej w Żychlinie. Wszyscy chętni, otwarci na przygodę z teatrem, proszeni są o przybycie do ŻDK w piątek 9 grudnia o godz. 17.30.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół