• facebook
 • rss
 • Pieśń Emmanuela

  Magdalena Gorożankin

  dodane 06.01.2017 09:23

  Kościół Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie jest nie tylko piękną świątynią, ale także miejscem duchowych przeżyć artystycznych. Tak było i 5 stycznia, gdy do Żyrardowa przybył zespół Emmanuel Gospel Rain wraz z Piotrem Cugowskim, wokalistą zespołu „Bracia” w świątecznym koncercie „Pieśni o Narodzeniu”.

  Na godzinę przed koncertem tłumy ludzi czekały na otwarcie drzwi świątyni. Choć na dworze panował mróz, każdy kto przyszedł na koncert wiedział, że będzie to wieczór pełen ciepła.

  - Inicjatywa koncertu wypłynęła od pana Jacka Czubaka, to on wybrał formułę wydarzenia czyli chór Emmanuel Gospel Rain i Piotra Cugowskiego - mówi proboszcz parafii MBP w Żyrardowie ks. Adam Bednarczyk. - Dzisiejszy koncert jest 42. spotkaniem z artystami w ciągu 10 lat wydarzeń organizowanych w parafii. Mam świadomość, że są tu ludzie, którzy nie przychodzą do kościoła lub przychodzą rzadko, ale to dobra okazja, by jedność między ludźmi dziś „manifestowała”, a może coś zmieni się w sercach… - dodaje ks. Adam.

  W wyjątkowo oświetlonej świątyni, świątecznej scenerii po przywitaniu przez gospodarzy - ks. Adama Bednarczyka i Wojciecha Jasińskiego, prezydenta Żyrardowa, zabrzmiały iście anielskie głosy.

  To wokaliści zespołu Emmanuel Gospel Rain - grupy, która powstała tuż po Światowych Dniach Młodzieży w 1991 r. Chórem dyryguje Grzegorz Głuch, który w trakcie koncertu poprowadził także modlitwę i uwielbienie.

  Jak przyznaje jedna z wokalistek zespołu Kasia Hurba-Pańko, która w chórze śpiewa już 14 lat, odbiór i reakcja publiczności to działanie Ducha Świętego - Przed każdym koncertem modlimy się o działanie Ducha, by to On kierował naszymi głosami, by On przemawiał do ludzi. Taka jest też idea zespołu, że my mamy tylko posługiwać głosem. To niesamowite, kiedy ludzie śpiewają razem z nami, wznoszą ręce, słuchają w skupieniu i widać na ich twarzach uśmiech.

  Zespół gospel kolędą „Gdy śliczna Panna” wprowadził nas w świąteczny, rodzinny nastrój. - Ten koncert to wspaniały pomysł - mówi Zuzanna Sajak. - Dzięki niemu mogliśmy wrócić do tej wyjątkowej, bożonarodzeniowej atmosfery, wspomnieć ostatnie święta, trwać w głoszeniu Dobrej Nowiny o narodzeniu. To poruszający czas i taki był też ten koncert.

  Bez wątpienia gwiazdą wieczoru był Piotr Cugowski. Wokalista na co dzień występuje wraz ze swoim bratem Wojciechem tworząc zespół „Bracia”, jednak od kilku lat współpracuje i chętnie śpiewa z grupą Gospel Rain.

  Tego wieczoru muzyk zaprezentował swoje niemałe umiejętności wokalne, ale także dał poznać się publiczności jako człowiek niezwykle skromny, dający innym radość dzięki swojej pracy i talentowi.

  Publiczność widząc i słuchając pana Piotra oraz zespołu była zachwycona. Zgromadzony tłum z przyjemnością i uśmiechem śpiewał razem z artystami znane i lubiane kolędy. Nie zabrakło też wzruszeń, zachwytu i podziwu przy ciekawych aranżacjach a także pięknych pastorałkach i piosenkach.

  - To wydarzenie to cudowne, głębokie przeżycie duchowe - mówi prezydent Jasiński. - Można było się wzruszyć, zanucić kolędę, co sam też uczyniłem. Szczególne podziękowania należą się dyrygentowi za wprowadzenie niezwykłej atmosfery. Trzeba też wspomnieć, że jesteśmy w naszym farnym kościele, który ma nie tylko wspaniałą akustykę, ale zawsze czuć tu ciepło i bezpieczeństwo, a dodatkowo zespół „podarował” nam boski nastrój. Bóg zapłać!

  Emmanuel Gospel Rain oraz Piotr Cugowski wystąpią jeszcze w Rawie Mazowieckiej - 7 stycznia o 17.00.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół