• facebook
 • rss
 • Mędrcy w prezbiterium

  Agnieszka Napiórkowska Agnieszka Napiórkowska

  dodane 06.01.2017 21:16

  Po raz drugi parafia pw. św. Wojciecha, biskupa i męczennika, w Mąkolicach zorganizowała Orszak Trzech Króli. Podczas Eucharystii poprzedzającej wymarsz monarchowie przebywali w prezbiterium, podkreślając, jaka uroczystość jest obchodzona.

  Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. Krzysztof Przybysz, miejscowy proboszcz. O oprawę muzyczną zadbał Zespół Regionalny z Mąkolic ubrany w stroje ludowe. Zespół włączył się także w śpiew podczas drogi. W homilii ks. Przybysz podkreślał, że każdy tak jak królowie powinien szukać śladów Jezusa. Zadaniem dzisiejszych chrześcijan jest także pomoc innym w odnajdywaniu Chrystusa w życiu.

  – Cieszy mnie, że ta inicjatywa rozwija się w naszej parafii. Wierni, w tym także młodzież, chętnie biorą w niej udział. W tym roku dużym minusem była pogoda, która część osób, zgłasza starszych, wystraszyła – mówi ks. Przybysz. – Cieszymy się, że już po raz drugi dołączyliśmy do ponad 500 miast i wsi w Polsce, które manifestują swoje przywiązanie do Chrystusa.

  Przed wymarszem, a także po nim młodzież gimnazjalna zaprezentowała montaż słowo-muzyczny oparty na „Misterium Wigilijnym” Ernesta Brylla. Po zakończonym orszaku młodzi i zespół zostali zaproszeni przez ks. Krzysztofa na gorącą herbatę i ciasto.

  Zgodnie z zapowiedziami, rozstrzygnięty został także konkurs na najładniejszy stój królewski. Dzięki proboszczowi wszyscy, którzy na orszak przyszli odziani w królewskie szaty, zostali nagrodzeni książkami.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół