• facebook
 • rss
 • Herod się nie zmienił

  wb, mk

  dodane 07.01.2017 16:40

  Orszak Trzech Króli pod patronatem burmistrza przeszedł ulicami Głowna już po raz piąty.

  Tak jak przy poprzednich edycjach organizatorami byli Beata i Wojciech Balejowie. Pomoc okazali Niepubliczna Szkoła Muzyczna I Stopnia, Stowarzyszenie Oświatowe E-mka i Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Jak co roku w organizację włączyli się harcerze i harcerki z ZHR.

  Orszak odbył się w uroczystość Objawienia Pańskiego. Po Mszy św. w kościele św. Jakuba sygnał do wymarszu dał proboszcz ks. Stanisław Banach.

  Po drodze do żłóbka kolorowy pochód przystawał. Odgrywane były okolicznościowe scenki. O dekoracje zadbali państwo Wojtczakowie.

  W role Mędrców wcielili się Mirosław Dudka, Sebastian Król i Jakub Cisak. Heroda po raz kolejny zagrał Hubert Kałuża. Diabłami zostali - tylko na potrzeby orszaku - Marcelina Baleja i Julek Tracz. Odegrania roli dworzanina podjął się Mateusz Kałuża. Były też aniołki - Helenka Tracz, Asia Moszczyńska i Marta Baleja, która na skrzypcach zagrała kolędę.

  W postacie Świętej Rodziny wcielili się Agnieszka i Michał Traczowie. Przy stajence kolędę zaśpiewała Marysia Baleja. Królowie jechali tym razem przystrojonym samochodem, który prowadził Jacek Kośka (w poprzednich latach podróżowali bryczką). Śpiew kolęd podczas przemarszu prowadził Roman Wasilewski. W ich śpiew włączał się również burmistrz miasta Grzegorz Janeczek.

  Na zakończenie ks. Zbigniew Kielan, wikariusz parafii św. Jakuba, podziękował głownianom za przybycie i udzielił błogosławieństwa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół