• facebook
 • rss
 • Odwaga wspólnoty

  Magdalena Gorożankin

  dodane 08.01.2017 00:16

  - Nie bójcie się! Przed wami dużo pracy, ale jeśli tu jesteście to znak, że wspólnota, którą zawiązaliście podczas przygotowań do Światowych Dni Młodzieży jest dla was ważna - tymi słowami bp Andrzej F. Dziuba przywitał Młodych w swoim domu.

  W sobotę 7 stycznia w Łowiczu odbyło się spotkanie opłatkowe Młodzieży uczestniczącej w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie w 2016 r. Choć podczas letnich wydarzeń zaangażowanych było ok. 1 000 osób w sobotę w katedrze na Eucharystii spotkała się grupa ok. 40 osób. Ta mała „trzódka” przybyła do swojego pasterza, by podzielić się z nim radością z narodzenia Pana, a także powspominać lipcowe wydarzenia.

  Po  Mszy świętej wszyscy udali się do domu biskupa, gdzie ks. Tomasz Staszewski - vice koordynator ŚDM odczytał Ewangelię o narodzeniu Jezusa, a następnie wszyscy złożyli sobie życzenia. W imieniu młodzieży głos zabrała Olga Ciechańska. - Życzę nam wszystkim, by Boże Narodzenie było za każdym razem kiedy spotykamy drugiego człowieka i by Jezus podarował nam wygodne buty utkane z wiary, miłości i nadziei, tak żeby każdy mógł wstać i działać, bo mamy razem dużo do zrobienia.

  Życzenia złożyli również ks. Adam Bednarczyk  - koordynator ŚDM diecezji łowickiej oraz bp Andrzej F. Dziuba w imieniu swoim i bp. Wojciecha Osiala. Następnie wszyscy zgromadzeni indywidualnie dzielili się opłatkiem i wspomnieniami.

  Kolejny raz młodzież diecezji łowickiej pokazała, że stworzyła wielką rodzinę. Zasiedli razem do stołu, przy którym o gości dbał sam gospodarz - bp Dziuba, wspomagany przez biskupa Wojciecha Osiala, który z radością obierał pomarańcze, a częstował młodych bp Andrzej.

  Podczas spotkania nie zabrakło wspólnego kolędowania, zdjęć, rozmów o tym, co było i co jeszcze przed młodym Kościołem diecezji łowickiej. A przed nimi spore wyzwanie - stworzenie Diecezjalnego Centrum Ewangelizacyjnego „Horeb”. To długa droga, ale widząc odwagę tych młodych ludzi, roztropność i mądrość księży oraz Światło bijące ze stajenki jest nadzieja na wspaniałe

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół