• facebook
 • rss
 • Niedokończona historia

  Marcin Kowalik Marcin Kowalik

  dodane 09.01.2017 09:10

  Jasełka w "Pijarskiej". W przedstawieniu wzięło udział ok. 100 uczniów. Oklaskiwało ich ponad pół tys. widzów.

  Co roku w pierwszą niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu organizują jasełka, na które zapraszają również osoby niezwiązane na co dzień z placówką.

  8 stycznia, po ostatniej Mszy św. w kościele oo. pijarów, sala gimnastyczna szkoły wypełniła się do ostatniego miejsca siedzącego. Dodatkowo widzowie zajęli w całości antresolę. Przedstawienie "Prosta historia" zadziwiło rozmachem. Wzięło w nim udział ok. 100 uczniów z każdego poziomu nauczania - podstawówki, gimnazjum i liceum. Przygotowanie dekoracji, kostiumów i próby trwały 3 miesiące. Sztuka przeplatana była występami chóru i scholi. Repertuar stanowiły kolędy i pastorałki.

  Twórcą scenariusza jest Beata Jeziorowska. Akcja jasełek rozgrywała się na plebanii. Grupa młodzieży przygotowująca się do bierzmowania postanowiła stworzyć nietypową dekorację żłóbka, żeby zachwycić biskupa. Ich wizja prawie przyprawiła o zawał proboszcza. Z opresji wybawiła wszystkich s. Miriam, która dopiero co powróciła z misji. Przypomniała, że piękno Bożego Narodzenia tkwi w prostocie.

  W historię wplecione były losy kościelnego Mateusza i jego dorosłej już córki, która w pogoni za karierą zapomniała, jak okazywać uczucia swoim bliskim. Czy ostatecznie postanowiła zostać w domu ojca i wyjątkowo zasiąść do wigilijnego stołu? Odpowiedź na to pytanie aktorzy zostawili widzom, skłaniając do refleksji nad ich sytuacją rodzinną.

  Jednym z elementów sztuki były orszaki zwierząt podążające do stajenki przy majestatycznej muzyce. Tutaj wielką pomoc okazali rodzice dzieci, którzy przygotowali stroje. Sztandary na zajęciach technicznych wykonali gimnazjaliści.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół