• facebook
 • rss
 • Niełatwe decyzje jury

  Marcin Kowalik Marcin Kowalik

  dodane 15.01.2017 23:46

  W niedzielne popołudnie 15 stycznia odbył się koncert galowy XIV Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Domaniewice 2017".

  Przez dwa dni - 13 i 14 stycznia - w Gminnym Ośrodku Kultury w Domaniewicach odbywały się przesłuchania. W 4 kategoriach wiekowych jury oceniało występy 56 solistów i 20 duetów.

  Przewodniczącym komisji konkursowej był Maciej Salski, dyrygent chórów szkolnych w Piotrkowie Trybunalskim, założyciel Jazzowego Chóru Wytwórni, kierownik Chóru Dziecięcego Teatru Wielkiego w Łodzi. W składzie jury byli ponadto Michał Kocimski, wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi, kierownik muzyczny Teatru Wielkiego w Łodzi, oraz Sebastian Kondratowicz, kompozytor, autor szeregu sygnałów radiowych i muzyki ilustracyjnej wykorzystywanej w programach telewizyjnych.

  - Przez te dni konkursowe dzieci i młodzież dostarczyły nam wielu wrażeń artystycznych. Mieliśmy serce w gardle. Nie przesadzam. Nie byliśmy na to przygotowani. Poziom był bardzo wysoki. Strasznie żałujemy, że mogliśmy wyłonić tylko kilku laureatów w każdej kategorii, bo młodzież mamy przezdolną - mówi M. Kocimski.

  Decyzje jury ogłoszone zostały podczas koncertu galowego. W kategorii uczniowie klas 0-III szkoły podstawowej wśród solistów I miejsce przyznano Pawłowi Szymańskiemu z Młodzieżowego Domu Kultury w Aleksandrowie Łódzkim. Najlepszym duetem wybrano „Wiolinki”, czyli Julię Olczyk i Maję Guzek ze Szkoły Podstawowej w Domaniewicach.

  W kategorii uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej I miejsce zajęła Weronika Godziszewska, zgłoszona przez Studio Wokalno-Instrumentalne „Talent” w Jeżowie i - ex aequo - Weronika Buda ze Szkoły Podstawowej w Zielkowicach. Wśród duetów - „Siostry Ciesielskie”, czyli Malwina i Agata Ciesielskie z Łowicza.

  W kategorii gimnazjum I miejsce zajęła Patrycja Jakubiak z Gimnazjum Publicznego w Domaniewicach. Natomiast nie przyznano I i II miejsca wśród duetów. Najwyżej, na III miejscu, sklasyfikowano duet „Echo”, który stworzyły Milena Bugaj i Aleksandra Prokop z Gimnazjum w Bolimowie.

  W najstarszej kategorii - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i studenci do 25 lat - I miejsce (ex aequo) przyznano Magdalenie Tomeckiej ze Studia Wokalno-Instrumentalnego  „Talent”  i Agacie Wolf z Łowickiego Ośrodka Kultury.

  Koncert galowy poprowadził Ryszard Ogonowski, przewodniczący Rady Gminy Domaniewice. Otworzyli go wójt Paweł Kwiatkowski i dyrektor GOK Edyta Baleja. Dzięki licznym sponsorom laureaci festiwalu otrzymali nagrody. W finałowym występie, ze względu na ograniczenia czasowe, zaprezentowali się zdobywcy miejsc I-III w poszczególnych kategoriach.

  Szczegółowa lista laureatów i wyróżnionych TUTAJ.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół