• facebook
 • rss
 • Karambole pod Piotrkowem

  mk

  dodane 26.01.2017 11:20

  76 samochody zderzyły się w gęstej mgle na autostradzie A1. 32 osoby zostały ranne, w tym 4 ciężko. 2 poszkodowane osoby przeszły operacje w łódzkim szpitalu im. Kopernika. Lekarze oceniają ich stan jako ciężki.

  Zaczęło się od zdarzenia dwóch samochodów ciężarowych ok. 8.30 przy zjeździe z drogi ekspresowej S8 na autostradę A1 na wysokości miejscowości Bąkowiec.Na rozbite ciężarówki zaczęły wpadać inne samochody. Po 9.00 doszło do kolejnego karambolu 2 km dalej. Na miejscu w momencie wypadku panowały bardzo trudne warunki, była gęsta mgła i mróz. Wciąż trwa akcja ratownicza.

  - Jeszcze kilka osób ma udzielaną pomoc medyczną. Są to osoby z obrażeniami lekkimi, które nie wymagały pilnej opieki zaraz po zdarzeniu. Na miejscu mamy jeszcze 3 zespoły pogotowia ratunkowego, straż pożarną, policję. W wypadku brały udział 43 samochody, w tym 11 tirów. Kilkanaście osób jest poszkodowanych, w tym kilka ciężko. Śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego pięciokrotnie podejmowały loty z osobami z największymi obrażeniami - mówił przed południemi z miejsca zdarzenia mł. bryg. Maciej Dobrakowski, z PSP w Piotrkowie Trybunalskim.

  Z najnowszych danych policji wynika, że w dwóch karambolach uczestniczyło aż 76 samochodów. Droga w obu kierunkach jest zablokowana. Policja wyznaczyła objazd kierując pojazdy na węzeł Piotrków Trybunalski Północ, następnie na DK 12 i ponowne włączenie na autostradę A1 na węźle Tuszyn. Ruch samochodów na autostradzie zostanie przywrócony najwcześniej wieczorem. Niewykluczone, że drogę uda się udrożnić dopiero jutro. 

  Jak poinformowało MSWiA, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak wysłuchał meldunków od komendantów wojewódzkich policji i Państwowej Straży Pożarnej w sprawie karambolu. Na miejscu pracuje 100 policjantów, 70 strażaków oraz 20 wozów ratowniczych. Rozstawiono 3 namioty dla kierowców, którzy oczekują na policyjne oględziny. Na miejscu nie ma już poszkodowanych. Z informacji przekazanych przez służby wynika, że ranne zostały 32 osoby. Wszystkie zostały już przewiezione do szpitali.Dla pasażerów zapewniono autobus,który odwiezie ich do szkoły w Grabicy.

  Dwie poszkodowane osoby przeszły operacje w łódzkim szpitalu im. Kopernika. Lekarze oceniają ich stan jako ciężki.

  Na youtube pojawił się film ze zdarzenia nagrany przez osobę w samochodzie przejeżdżającym drugim pasem autostrady.

  Karambol A1 Grabica 26.01.2017r.
  Kenatso_PL

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół