• facebook
 • rss
 • Piraci w klasztorze

  Magdalena Gorożankin

  dodane 02.02.2017 07:30

  Trwa karnawał, a w większości szkół odbywają się bale i dyskoteki. Także w Szymanowie w Liceum i Gimnazjum Sióstr Niepokalanek odbyła się zabawa.

  Tradycją szkoły jest, że dyskotekę poprzedzają tzw. „korowody”. Każda z klas, z wyjątkiem klasy maturalnej, która intensywnie przygotowuje się do egzaminu dojrzałości, zaprezentowała krótki, ale bardzo efektowny pokaz tańca. Tegoroczną tematyką korowodów było morze. Dziewczęta ubrane  w stroje marynarzy, kapitanów, często z  rekwizytami w postaci szczotek, czyszcząc „pokład” tańczyły w rytm najróżniejszych piosenek związanych z morzem. Zaczynając od „Parostatku” Krzysztofa Krawczyka, poprzez remixy np. „Tańca Eleny” Michała Lorenca z muzyką nowoczesną, uczennice szymanowskich szkół dały prawdziwy popis talentów. Wielkim zaskoczeniem było pojawienie się piratów, a dokładniej uczennic drugiej klasy gimnazjum, które w kolorowych koszulach, z chustkami na głowie, bronią w dłoniach stworzyły widowiskowy pokaz akrobatyczny w rytm nowoczesnej wersji „Piratów z Karaibów”.

  Na widowni zasiedli rodzice dziewcząt, koleżanki z Szymanowa oraz siostry niepokalanki. Korowody zostały nagrodzone ogromnymi brawami i owacjami na stojąco. Warto dodać, że układy, muzykę, stroje i dekorację sali dziewczęta przygotowywały same.

  Po udanych prezentacjach, wspólnych zdjęciach uczennice poszły w tan.  Muzyka słyszalna była w niemal całym klasztorze. Jak przystało na dobrze wychowane młode damy, które znają umiar, po słodkim poczęstunku przygotowanym przez s. Karolę gimnazjalistki i licealistki zakończyły zabawę.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół