Nowy numer 17/2018 Archiwum

Harmonogram już gotowy

Bp Andrzej F. Dziuba wydal dekret określający kalendarium II części nawiedzenia diecezji łowickiej przez obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Wiadomo już, który z biskupów przybędzie do danej parafii na powitanie ikony.

Za niespełna miesiąc, po przerwie zimowej, wznowione będzie nawiedzenie diecezji łowickiej przez ikonę jasnogórską. Ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba wydał dekret określający kalendarium nawiedzenia. Jednocześnie podał, który z biskupów przybędzie do danej parafii na powitanie obrazu.

I część nawiedzenia trwała od 3 września do 16 listopada ubiegłego roku. II część nawiedzenia rozpocznie się w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Sochaczewie w niedzielę 5 marca. Zakończenie nawiedzenia i pożegnanie obrazu odbędzie się w sobotę 24 czerwca w łowickiej katedrze.

Przez niecałe 4 miesiące ikona jasnogórska peregrynować będzie po 98 parafiach dekanatów sochaczewskich, sannickiego, żychlińskiego, kutnowskich, krośniewickiego,  łęczyckiego, piątkowskiego, głowieńskiego i łowickich. Nawiedzi również kaplice domów zakonnych i Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu.

Szczegółowy harmonogram nawiedzenia TUTAJ.

Tak jak podczas I części nawiedzenia, redakcja "Gościa Łowickiego" planuje relacjonować uroczystość powitania ikony w każdej parafii. Obszerne galerie zdjęć zamieścimy na stronie: lowicz.gosc.pl/Peregrynacja. Tam też do wglądu zdjęcia z parafii, które gościły już u siebie obraz Matki Bożej Częstochowskiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma