Nowy Numer 8/2018 Archiwum

Modlitwa i obecność

Podobnie jak w całej diecezji, w rawskiej społeczności też obchodzono Dzień Chorego.

W szpitalnej kaplicy Mszę św. odprawił ks. dziekan Bogumił Karp delegowany przez biskupa łowickiego. Wraz z nim  Eucharystię koncelebrowali ks. Konrad Świstak, proboszcz parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i pasjonista o. Łukasz Nawotczyński, przeor i kapelan.

Później kapłani udzielili sakramentu namaszczenia chorych na wszystkich oddziałach w szpitalu.

Msza św. w intencji chorych i cierpiących sprawowana była także w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP o godzinie 13.00. Także tu licznie zgromadzeni chorzy przyjęli sakrament namaszczenia, a po Eucharystii w holu bibliotecznym uczestniczyli w przygotowanym przez parafialną Caritas poczęstunku. Przy muzyce płynącej z akordeonu i radosnych śpiewach radośnie spędzili miło czas.


Przypadający 11 lutego Światowy Dzień Chorego ustanowił Jan Paweł II, by zwrócić uwagę na potrzeby osób chorych, podnieść wrażliwość i świadomość społeczeństwa oraz instytucji.

W 2017 roku Światowy Dzień Chorego odbywał się pod hasłem „Zdumienie tym, czego dokonuje Bóg: wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny”.

Obchody mają przyczynić się do większego zaangażowania w pomoc chorym w ich cierpieniu. Papież ustanowił dzień chorego na 11 lutego, bo jest to data pierwszego objawienia Matki Bożej w Lourdes.

  W szpitalu Mszy św. przewodniczył ks. Bogumił Karp.
Archiwum Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy