• facebook
 • rss
 • W starym dobrym stylu

  Marcin Kowalik Marcin Kowalik

  dodane 12.02.2017 13:10

  Ponad 220 osób bawiło się minionej nocy w sali bankietowo-weselnej "Westa" w Zawadach pod Kutnem na VI Bezalkoholowym Balu Karnawałowym.

  Kolejna edycja dorocznej imprezy odbyła się pod hasłem: "Trzeźwa zabawa to fajna sprawa". Bawili się na niej mieszkańcy Kutna i regionu.

  Zainteresowanie było tak duże, że lista chętnych była w zasadzie zamknięta już pierwszego dnia, gdy o balu poinformowano podczas ogłoszeń w kościołach.

  Pomysłodawcą zabawy bez alkoholu jest ks. Mirosław Romanowski, proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Kutnie. Dzięki swoim parafianom, którzy podjęli się organizacji imprezy, bal odbył się na wysokim poziomie. Poprowadził go wodzirej Radosław Florczak.

  Motywem przewodnim były lata 20. i 30. poprzedniego stulecia. Sporo osób ubrało się w stroje z tamtej epoki. Odbył się nawet konkurs na najlepszą kreację.

  Był również konkurs dla uczestników balu na krótki wierszowany utwór literacki. Musiał promować zdrowy styl życia.

  - Chciałbym w imieniu was wszystkich i swoim zaprosić na te szczególne gody - do tej naszej Kany Galilejskiej -  Maryję. Chcemy bowiem się weselić dlatego, że jest z nami Jezus. A my gromadzimy się tu jako wspólnota Kościół i chcemy przeżywać ten czas, który Pan Bóg nam daje w radości Ducha Świętego - mówił na początku zabawy ks. Romanowski. Ta rozpoczęła się od modlitwy. Pierwszym tańcem był tradycyjny polonez.

  Wśród gości imprezy byli starosta kutnowski Krzysztof Debich i wójt gminy Kutno Jerzy Bryła. Objęli patronat honorowy nad balem, tak jak prezydent Kutna Zbigniew Burzyński, który tym razem nie mógł przybyć.

  Dzięki licznym sponsorom odbyło się losowanie nagród wśród uczestników balu. Bez względu na wiek, wszystkim spodobał się występ specjalnego gościa balu Ryszarda Wolbacha, jednego z założycieli popularnego w latach 80. ub. wieku zespołu Babsztyl.

  Organizatorzy balu wywodzą się ze wspólnot działających przy parafii św. Jana Chrzciciela: Alicja i Henryk Dymczykowie z Odnowy w Duchu Świętym "Głos wołającego na pustyni", Beata i Tomasz Głowienkowie oraz Anna i Jarosław Pawłowscy z Domowego Kościoła, Zdzisława Bartol z Koła Różańca Rodziców za Dzieci, Jolanta i Krzysztof Adamczykowie z grupy "Terebinty Jana Pawła II", Teresa Jakubowska oraz członkowie z Equipes Notre-Dame - Anna i Łukasz Królowie, Barbara i Krzysztof Stasiakowie oraz Jolanta Jakubowska.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół