• facebook
 • rss
 • Najlepszego, Skierniewice!

  Agnieszka Napiórkowska Agnieszka Napiórkowska

  dodane 13.02.2017 23:25

  W tym roku Skierniewice obchodzą 560. rocznicę nadania praw miejskich. Z tej okazji miasto przygotowało wiele atrakcji, by uhonorować jubileusz.

  Święto miasta zbliża się wielkimi krokami. Na miejskich budynkach zawisły już jubileuszowe banery. Przyozdobione zostały także główne ulice. Urzędnicy miejscy przygotowali specjalną serię gadżetów z nowym logo. Obchody, które rozpoczną się 18 lutego, będą przebiegały pod hasłem: "Najlepszego, Skierniewice!". Jak podkreśla Anna Wolińska, naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miasta, wszelkie działania związane z upiększeniem przestrzeni miejskiej mają w zamyśle łączyć nowoczesność i kreatywność ze skierniewickimi tradycjami.

  Obchody zostały rozciągnięte na kilka dni, a nawet miesięcy. Jedną z pierwszych atrakcji będzie wspólna zabawa mieszkańców miasta, która odbędzie się w sobotę 18 lutego o godz. 18 na głównym rynku. Mieszkańcy obejrzą wówczas widowisko uliczne Teatru z Głową w Chmurach i wysłuchają koncertu  Sound’n’Grace. Jak przystało na miasto słynące z Instytutu Ogrodnictwa, na każdego mieszkańca będzie czekało także pieczone jabłko. Przez dwa dni będzie można za darmo jeździć autobusami MZK. Nieodpłatne będzie także wejście na basen i lodowisko. 560 osób za darmo obejrzy także seanse filmowe.

  Zwieńczeniem weekendu będzie niedzielna uroczysta tradycyjna gala w kinoteatrze "Polonez". Wcześniej w kościele św. Jakuba Apostoła o godz. 12.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji mieszkańców.

  Wzorem lat ubiegłych, 17 lutego, tym razem w Gimnazjum nr 1, odbędą się Szkolne Urodziny Miasta. Tego dnia na basenie zostanie także zorganizowany II Skierniewicki Bieg Pływacki. Uroczyste otwarcie z udziałem Krzysztofa Jażdżyka, prezydenta Skierniewic, nastąpi o godz. 12.30, a zainauguruje je występ młodych aktorów z grupy teatralnej Com.pl.ex w spektaklu "Zakochana 560-tka". W biegu wystartuje 560 pływaków, wśród których będą uczniowie i mieszkańcy.

  18 i 19 lutego będą prowadzone zbiórki na leczenie Konrada Sobolewskiego, chorego na napadową nocną hemoglobinurię.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół