• facebook
 • rss
 • Dobrze, że jesteś

  Marcin Kowalik Marcin Kowalik

  dodane 17.02.2017 23:56

  Oratorium św. Jana Bosko w Żyrardowie zorganizowało półkolonie "Zima z Bogiem 2017". Uczestniczyło w nich prawie 100 dzieci.

  W pierwszym tygodniu ferii, które w woj. mazowieckim rozpoczęły się 13 lutego, salezjańskie oratorium działające przy żyrardowskiej parafii św.św. Cyryla i Metodego zorganizowało dla dzieci szereg atrakcji.

  Zainteresowanie było spore. Styczniowe zapisy na pięciodniowe półkolonie "Zima z Bogiem 2017" zakończyły się momentalnie. Miejsca zaklepane były w kilka godzin. To efekt dobrej opinii, jaką ma oratorium wśród dzieci i ich rodziców, bo takie zajęcia przez salezjanów organizowane były już wcześniej, również latem. - Za każdym razem się czegoś uczymy i później staramy się uskuteczniać dobre działania, a nie powielać złych - mówi ks. Łukasz Owsianko SDB z oratorium.

  Początek każdego dnia był taki sam. Witano się o 9.00 rano w kościele słowami: "Dobrze, że jesteś", towarzyszyły temu modlitwa i radosne śpiewy. Po spotkaniu w świątyni dzieci oglądały kolejne fragmenty filmu "Mój brat niedźwiedź", które potem omawiano w grupach. Program wychowawczy zajęć oparty był na wartościach, jakie niesie ten film. Na każdą grupę przypadał jeden wychowawca, do pomocy mieli animatorów.

  Jednym z wychowawców była studentka Marta Rasztawicka. - To już trzecie moje półkolonie w roli wychowawcy. Wcześniej pomagałam jako animator. Zajęcia z dziećmi dają motywację do wstania rano z łóżka, żeby zrobić coś dobrego dla innych - mówi Marta.

  Zajęcia odbywały się również poza oratorium. Grupy podzielone na bloki korzystały wymiennie z lodowiska, basenu i sali zabaw "Ucieszkowo". Koloniści odwiedzili również remizę miejscowej straży pożarnej. Odbyła się również całodniowa wycieczka do Warszawy. Zwiedzano m.in. Muzeum Sportu i Turystyki.

  Piątek 17 lutego był ostatnim dniem półkolonii. Przeżywany był na sportowo. Obyły się igrzyska. Na pożegnanie w kościele, przy rodzicach, odbyło się wręczenie nagród i upominków.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół