• facebook
 • rss
 • W nagrodę piłka od Bońka

  Marcin Kowalik Marcin Kowalik

  dodane 18.02.2017 19:45

  W hali „Milenium” w Rawie Mazowieckiej odbył się turniej finałowy mistrzostw diecezji łowickiej w piłce nożnej ministrantów. Okazały Puchar Biskupa Łowickiego zdobyli ministranci z Witoni.

  Pierwszy turniej finałowy XIII Grand Prix Diecezji Łowickiej Ministrantów i Lektorów w Piłce Nożnej Halowej odbył się 18 lutego w Rawie Mazowieckiej. Stratowały drużyny w kategorii szkoła podstawowa. Zmierzyło się 8 zespołów, które pomyślnie przeszły eliminacje.

  Swoich reprezentantów w zawodach miały parafie św. Wojciecha w Białej Rawskiej, św. Macieja Apostoła i św. Małgorzaty w Bednarach, św. Macieja Apostoła w Bełchowie, św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy, św. Pawła od Krzyża w Rawie Mazowieckiej, św. Katarzyny w Witoni, św. Marcina w Wysokienicach i Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie.

  Drużyny podzielono na dwie grupy. Po dwa najlepsze zespoły awansowały do półfinałów, których zwycięzcy walczyli o tytuł mistrza diecezji łowickiej. Ten przypadł ministrantom z Witoni, którzy wygrali 2:1 z gospodarzami turnieju – ministrantami z rawskiej parafii, w której posługują pasjoniści.

  Rozegrano również mecz o III miejsce. Zespół z Bednar wygrał z drużyną parafii w Bełchowie 3:1

  Tytuł najlepszego zawodnika turnieju przypadł Patrykowi Smakowskiemu z mistrzowskiej drużyny. Najlepszym bramkarzem wybrano Jakuba Bojanowskiego z parafii Bednary, a najlepszym strzelcem został Wojciech Gałecki z parafii oo. pasjonistów.

  Rozegrano również mecz pokazowy, w którym zmierzyły się dziewczęta ze szkoły w Kurzeszynie z zespołem Witoni. Padł remis 1:1.

  Nagrody w imieniu ordynariusza łowickiego wręczał ks. Adam Matysiak, ekonom diecezjalny. Puchary, medale i dyplomy wręczali również Sebastian Antosik, duszpasterz sportowców diecezji łowickiej oraz przedstawiciele parlamentu i lokalnych władz – senator Rafał Ambrozik, poseł Grzegorz Wojciechowski, burmistrz Rawy Mazowieckiej Dariusz Misztal i Zbigniew Sienkiewicz przewodniczący Rady Miasta.

  Zwycięska drużyna otrzymała m.in. piłkę z autografami obecnych reprezentantów Polski. Organizatorom turnieju udało się również uzyskać od PZPN na nagrody piłki z autografami byłych reprezentantów - Sebastian Mili i Zbigniewa Bońka, czyli prezesa PZPN. Otrzymały je odpowiednio drużyny, które zajęły II i III miejsca.

  Zarówno mistrzowie z Witoni, jak i wicemistrzowie z Rawy Mazowieckiej reprezentować będą diecezję łowicką w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w Częstochowie 1 i 2 maja.

  Za tydzień poznamy mistrza diecezji łowickiej w kategorii gimnazjum, za miesiąc w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Najpóźniej, bo 22 kwietnia, odbędzie się finał w kategorii open. Natomiast 27 maja odbędę się po raz pierwszy mistrzostwa diecezji w tenisie stołowym. Patronat nad tymi rozgrywkami objął także biskup łowicki Andrzej F. Dziuba.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół