• facebook
 • rss
 • Płonące jabłko

  Agnieszka Napiórkowska Agnieszka Napiórkowska

  dodane 18.02.2017 21:35

  Skierniewice świętują 560. rocznicę nadania praw miejskich. Z tej okazji w mieście odbywają się liczne imprezy.

  W sobotę na rynku miejskim licznie zgromadzeni mieszkańcy uczestniczyli w imprezie plenerowej: „Najlepszego, Skierniewice!”. W jej programie znalazło się m.in. widowisko uliczne teatru „Z Głową w Chmurach”. Spektakl przygotowany przez poznański teatr akrobatyczny zachwycił skierniewiczan. – Było to niesamowite widowisko! Akrobacje na szczudłach i linach, taniec z ogniem robiły wrażenie – mówi Monika Gala, skierniewiczanka. – Podobało mi się także i to, że w grę aktorów wplecione były akcenty związane ze Skierniewicami i jubileuszem miasta. Płonące jabłko świetnie wyglądało – dodaje pani Monika, która swojemu miastu i jego mieszkańcom życzy 1000 lat pełnych dobrobytu.

  Po spektaklu mieszkańcy wysłuchali koncertu Sound’n’Grace. Ze sceny przybyli na rynek usłyszeli największe przeboje zespołu: „Dach”, „Możesz wszystko” i „Na pewno”. Sound’n’Grace liczy ponad 20 wokalistów. Muzyczne korzenie grupy to contemporary (nowoczesny) gospel.

  Dodatkowymi atrakcjami były pieczone jabłko z czekoladą, gorąca grochówka, a także stoiska promocyjne, przy których - po złożeniu życzeń - można było otrzymać różne gadżety jubileuszowe.

  Skierniewice otrzymały prawa miejskie 19 lutego 1457 roku. Z okazji jubileuszu 18 i 19 lutego miasto udostępniło bezpłatnie komunikację miejską. Za darmo są również czynne wypożyczalnia łyżew na lodowisku przy ul. Szarych Szeregów i pływalnia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół