• facebook
 • rss
 • Od nas zależy, jak będzie wyglądało nasze miasto

  Maria Grabowska

  dodane 19.02.2017 20:48

  W kościele św. Jakuba w Skierniewicach odbyła się dzisiaj uroczysta Msza św. z okazji jubileuszu 560. urodzin miasta. Wzięli w niej udział parlamentarzyści, władze samorządowe, poczty sztandarowe, kapłani i licznie zgromadzeni mieszkańcy.

  – Obchodzimy 560. rocznicę nadania praw miejskich i potrzeba, byśmy w tej naszej małej ojczyźnie budowali życie na wzajemnej miłości do siebie, ale też do Pana Boga – mówił ks. Łukasz Cukiert.

  Kapłan przypomniał najważniejsze wydarzenia w historii miasta. W homilii nawiązał też do słów Jana Pawła II, kierowanych kiedyś do władz państwowych – że nie można sprawować władzy inaczej, niż służąc. – Potrzeba, by władze Skierniewic i my, jako mieszkańcy tego miasta, służyli drugiemu człowiekowi. Powinniśmy być otwarci na potrzeby i cierpienia drugiego człowieka, bo więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu.

  Zwrócił uwagę na osoby potrzebujące, bezdomne, chore i ubogie. – Jest obowiązkiem tych, którzy sprawują władzę, tak rządzić i kierować gospodarką, aby te bolesne zjawiska życia społecznego znalazły swoje właściwe rozwiązanie. Potrzeba autentycznej troski o dobro naszego miasta, dobro naszego społeczeństwa, dobro naszych rodzin. Jako skierniewiczanie powinniśmy być dumni ze swojego miasta – mówił ks. Cukiert. – Od  nas zależy, jak ono będzie wyglądało. Niech to przykazanie miłości do Boga i do drugiego człowieka realizują nasze władze miasta, ale i my, jego mieszkańcy.

  Wieczorem w kinoteatrze "Polonez" odbyła się uroczysta gala.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół