• facebook
 • rss
 • Piłka z podpisem Bońka

  dodane 23.02.2017 00:00

  Mistrzami diecezji łowickiej w piłce nożnej halowej w kategorii szkoła podstawowa zostali ministranci z parafii św. Katarzyny w Witoni.

  Pierwszy turniej finałowy XIII Grand Prix Diecezji Łowickiej Ministrantów i Lektorów w Piłce Nożnej Halowej odbył się 18 lutego w Rawie Mazowieckiej. W hali „Milenium” zmierzyło się 8 zespołów wyłonionych w eliminacjach rejonowych. Zawody rozegrano w najmłodszej kategorii uczniów szkół podstawowych. Tytuł mistrza diecezji łowickiej przypadł ministrantom z Witoni. II miejsce zajęli gospodarze turnieju – ministranci z rawskiej parafii św. Pawła od Krzyża. Obie drużyny będą reprezentować diecezję w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w Częstochowie 1 i 2 maja.

  Tytuł najlepszego zawodnika turnieju przypadł Patrykowi Smakowskiemu (Witonia). Najlepszym strzelcem został Wojciech Gałecki (Rawa Mazowiecka). Najlepszym bramkarzem wybrano Jakuba Bojanowskiego z parafii św. Macieja Apostoła i św. Małgorzaty w Bednarach. Jego zespół zajął III miejsce.

  Nagrody w imieniu ordynariusza łowickiego bp. Andrzeja F. Dziuby wręczał ks. Adam Matysiak, ekonom diecezjalny. Puchary, medale i dyplomy wręczali również Sebastian Antosik, duszpasterz sportowców diecezji łowickiej, oraz przedstawiciele parlamentu i lokalnych władz. Zwycięska drużyna otrzymała m.in. piłkę z autografami obecnych reprezentantów Polski. Organizatorom turnieju udało się również uzyskać od PZPN na nagrody piłki z autografami byłych reprezentantów – Sebastiana Mili i Zbigniewa Bońka, czyli obecnego prezesa PZPN. Otrzymały je odpowiednio drużyny, które zajęły II i III miejsca.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół