• facebook
 • rss
 • Lekcja bezpieczeństwa z pierwszą damą

  Maria Grabowska

  dodane 22.02.2017 18:53

  Żona prezydenta RP, Agata Kornhauser-Duda, gościła dzisiaj w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Topolowej w Łowiczu.

  Pierwsza dama wzięła udział w lekcji o bezpieczeństwie dzieci w ruchu drogowym. Uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej nr 2 wykazali się dużą wiedzą na ten temat. Podczas spotkania dzieci obejrzały prezentację, a potem w rozstawionym w hali miasteczku ruchu drogowego, rozpoznawały znaki i odpowiadały na pytania.

  W roli nauczyciela wystąpiła pani prezydentowa, a pomagał jej Alvin Gajadhur, p.o. Głównego Inspektora Transportu Drogowego.

  Goście zwracali dzieciom uwagę na najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Tłumaczyli, że przez jezdnię przechodzi się tylko w wyznaczonych miejscach, a po zmroku trzeba mieć przy sobie elementy odblaskowe.

  Przypominali także, że nie wolno bawić się piłką albo zjeżdżać na sankach w pobliżu dróg. Mówili, że prowadząc samochód, kierowca nie może rozmawiać przez telefon komórkowy, nie może też pisać sms-ów.

  - Na co zwracała Pani uwagę swojej córce? - pytał panią prezydentową Alvin Gajadhur.

  - Gdy dostała swój pierwszy telefon komórkowy, prosiłam ją, by nie korzystała z niego przechodząc przez ulicę, bo wtedy należy być skoncentrowanym - odpowiedziała Agata Kornhauser-Duda.

  Pani prezydentowa zwróciła też uwagę na potrzeby rozwijania w sobie pewnych cech, które mogą pomóc najmłodszym bezpiecznie poruszać się po drodze.

  - Ważna jest rozwaga i  koncentracja. Obie te cechy pomagają szybko zauważać wokół siebie różne zdarzenia i właściwie na nie reagować - mówiła do dzieci. - W chwilach trudnych ważne też jest opanowanie i spokój.

  Na zakończenie wyjątkowej lekcji dzieci otrzymały kamizelki i inne elementy odblaskowe.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół