• facebook
 • rss
 • Po śladach Chrystusa

  ksas, nap

  dodane 22.02.2017 21:37

  Grupa wiernych z parafii w Puszczy Mariańskiej uczestniczyła w pielgrzymce do Ziemi Świętej.

  Opiekunami duchowymi byli ks. Andrzej Siejak MIC i ks. Tomasz Matusiak z Jesionki. Dla większości osób była to pierwsza, niezapomniana podróż do miejsc, po których chodził Jezus Chrystus i Jego bliscy. Pielgrzymi mogli zobaczyć miejsca, które dotychczas znali tylko z Biblii.

  W Nazarecie, w którym Jezus spędził dzieciństwo, pątnicy modlili się w bazylice Zwiastowania Pańskiego. Następnie udali się do Kafr Kana (Kana Galilejska), gdzie Chrystus przemienił podczas wesela wodę w wino. W tamtejszym kościele ks. Andrzej odprawił Mszę św., podczas której 14 par odnowiło przyrzeczenia małżeńskie.

  Kolejny dzień upłynął na wizycie w Kafarnaum nad Jeziorem Genezaret. Miasteczko to znane jest przede wszystkim jako jedno z głównych miejsc ziemskiej działalności Jezusa. Syn Boży osiedlił się w nim po opuszczeniu Nazaretu. Uczestnicy pielgrzymki modlili się także w miejscu, w którym Jezus rozmnożył pięć bochenków chleba i dwie ryby, aby nakarmić 5 tysięcy głodnych słuchających Jego nauki, a także w kościele Prymatu św. Piotra i na Górze Błogosławieństw. Kolejnym niezapomnianym przeżyciem była wizyta w Jerycho, miejscu chrztu Jezusa Chrystusa. Nad rzeką Jordan podczas Eucharystii wszyscy odnowili przyrzeczenia chrzcielne.

  Pielgrzymka śladami Jezusa Chrystusa wiodła przez Betlejem do Jerozolimy. W Betlejem pątnicy modlili się w bazylice Narodzenia i na Polu Pasterzy. Wiele duchowych poruszeń wywołała Droga Krzyżowa, której koniec był w bazylice Zmartwychwstania, gdzie pielgrzymi modlili się przy Grobie Pańskim. W programie nie zabrakło także modlitwy pod Ścianą Płaczu i wizyty w muzeum Yad Vashem. Ostatniego dnia pielgrzymi odwiedzili Jaffę, Tel-Awiw i uczestniczyli we Mszy św. w Emmaus-Nikopolis.

  Jak podkreślają wszyscy uczestnicy, przez cały czas towarzyszyły im ogromne emocje i wzruszenie, które trudno opisać słowami.

    Nad rzeką Jordan podczas Eucharystii wszyscy odnowili przyrzeczenia chrzcielne
  Archiwum Parafii w Puszczy Mariańskiej

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół