• facebook
 • rss
 • Maryjo, prowadź nas wszystkich...

  Marcin Kowalik Marcin Kowalik

  dodane 11.03.2017 13:14

  Przystrojona droga do kościoła. Szpaler utworzony przez strażaków. Harcerze niosący flagi w tłumnej procesji. Wierni z rybnowskiej parafii powitali Matkę Bożą, która wędruje po diecezji łowickiej w jasnogórskim wizerunku.

  W oczekiwaniu na przybycie Czarnej Madonny wierni z parafii pw. św. Bartłomieja w Rybnie zebrali się na modlitwie różańcowej. Nie dla wszystkich starczyło miejsc w świątyni. Taki tłum niejednego z przybyłych wprawił w zaskoczenie. 10 marca zapisze się na kartach historii tej wspólnoty. Kolejne nawiedzenie parafii przez obraz Matki Bożej Częstochowskiej wydarzy się może za kilkadziesiąt lat.

  Długo oczekiwana, wytęskniona chwila. Niektórym z pań poleciały łzy wzruszenia, gdy z samochodu-kaplicy wysunął się obraz. Na znak szacunku ramy ikony ucałowali bp Józef Zawitkowski i proboszcz ks. Andrzej Sałkowski. Procesja ruszyła w stronę świątyni. Jako pierwsi obraz na ramiona nałożyli ojcowie. Potem uczyniły to matki, harcerki, młodzież gimnazjalna, lektorzy i na końcu strażacy. Tuż za krzyżem procesyjnym flagi w barwach narodowych, papieskich i maryjnych nieśli harcerze w 55 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej w Rybnie.

  W kościele ks. Sałkowski wygłosił wzruszające powitanie. - Maryjo, Ty znasz nasze bolączki. Wiesz o wszystkim czego nam brak. Wiesz o wszystkim, co nas boli. Znasz najskrytsze tęsknoty naszych serc. Dziś jeszcze raz składamy je u Twoich stóp, a Ty przedstaw je Twojemu Synowi. Mamo, szczególnie chcę Ci zawierzyć moje posługiwanie w tej wspólnocie, której przewodzę od pół roku, a którą już umiłowałem całym sercem. Prowadź nas wszystkich, tak jak się Bogu podoba - mówił proboszcz.

  Matkę Bożą witali również przedstawiciele rodzin oraz dzieci i młodzieży. Powitalnej Eucharystii przewodniczył bp Zawitkowski. Mszę św. koncelebrowali ks. Sałkowski, posługujący w parafii ks. Mirosław Nowosielski i głoszący misje przed nawiedzeniem o. Andrzej Jakimiak CP.

  Tuż po Mszy św. rozpoczęło się całonocne czuwanie z Pasterką Maryjną - Eucharystią sprawowaną w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół