• facebook
 • rss
 • Królowa przyjęta z honorami

  Agnieszka Napiórkowska Agnieszka Napiórkowska

  dodane 19.03.2017 13:10

  Trwa peregrynacja ikony Pani Jasnogórskiej po dekanacie sochaczewskim. W sobotnie popołudnie ikona Matki z Bliznami dotarła do parafii św. Brata Alberta Chmielowskiego. W młodej i bardzo prężnej wspólnocie witano Ją w strugach deszczu. Mimo niesprzyjającej pogody, wierni nie zawiedli i licznie wyszli na spotkanie Czarnej Madonny.

  Do przyjazdu Matki przygotowywano się zarówno duchowo, jak i zewnętrznie. Misje w parafii poprowadził o. Eugeniusz, pijar, który słowa wzmacniał różnego rodzaju obrazami. Przekaz poruszał i sprawiał, że większość osób skorzystała z sakramentu pojednania. Przed wizytą Królowej Polski kościół, wiele domów, kapliczek i krzyży przyozdobiono kolorowymi flagami. Dodatkowo drogę procesji oznaczono maryjnymi banerami. W świątyni dla peregrynującej Maryi przygotowano specjalny tron, nad którym umieszczono koronę.

  Po przybywającą z parafii św. Jana Chrzciciela w Kątach Madonnę, poza rzeszą wiernych, wyszli kapłani: ks. dziekan Józef Staszewski, ks. Zbigniew Żądło, proboszcz parafii, ks. Piotr Żądło, proboszcz parafii św. Wawrzyńca, ks. Piotr Krzyszkowski, dyrektor Radia Victoria, i ks. Tomasz Jackowski, proboszcz parafii św.św. Apostołów Piotra i Pawła w Giżycach. W powitaniu Maryi uczestniczyli także przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele różnych grup, stowarzyszeń, kółek różnicowych, chór i orkiestra. Po powitaniu, które miało miejsce obok kapliczki dedykowanej patronowi parafii, obraz do kościoła na ramionach ponieśli: rada parafialna, koła różańcowe, matki, ojcowie, młodzież, lektorzy, asysta kościelna i rodziny.

  Po dotarciu do świątyni słowa powitania wygłosił proboszcz ks. Żądło. – Maryjo, nasza Królowo i nasza Matko! Bądź pozdrowiona w naszej świątyni parafialnej, w naszej wspólnocie. Tak bardzo czekaliśmy na Ciebie z tęsknotą. Zwłaszcza w ostatnich dniach tak mocno biły nasze serca... Stajemy dzisiaj przed Tobą z czystymi sercami, bo tylko tak może stawać dziecko przed Matką, z ufnością, ze szczerością i miłością. Przybywasz do nas w ten deszczowy sobotni dzień, jakbyś chciała powiedzieć: "Dzieci moje, ja pragnę przychodzić do was w każdych okolicznościach życia, w pogodzie i niepogodzie, w zdrowiu i chorobie, w radościach i doświadczeniach". Dlatego przyjmujemy Cię w takich sytuacjach, w jakich obecnie się znajdujemy. Przyjmij, Maryjo, każdą modlitwę, każde drgnienie serca. Spojrzyj na nas z matczyną miłością. Bądź dla nas, Maryjo, Tą z Nazaretu, ze zwiastowania, i naucz nas mówić: "Niech mi się stanie według słowa twego". Bądź z nami Tą z Betlejem i naucz nas mówić i przyjmować Jezusa w naszym życiu, w naszych domach. Bądź z nami Tą z Kany Galilejskiej i pomóż nam wypełnić Twoje polecenie: "Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie mój Syn". I bądź z nami Tą spod krzyża, bolejącą Matką, i naucz nas przyjmować to, co trudne – mówił ks. proboszcz.

  Ikonę witali także Marek Fergiński i Dariusz Dobrowolski, zastępcy burmistrza Sochaczewa, który – idąc za przykładem króla Polski Jana Kazimierza – odczytali "Akt zawierzenia miasta Jasnogórskiej Matce". Ikonę witali także przedstawiciele rodzin, młodzieży i dzieci.

  Uroczystej Eucharystii przewodniczył i słowo Boże wygłosił bp Wojciech Osial. Zwracając się do wiernych, biskup prosił, by swoje sprawy powierzyli Matce Bożej. By przed Jej obliczem złożyli swoje litanie błagań. Zapewniał także, że Maryja, będąca najlepszą Matką, w każdym z nas widzi dobro. Ona daje nadzieję.

  Podczas Eucharystii do ołtarza zostały przyniesione dary, wśród których były: pamiątkowa tabliczka nawiedzenia, obraz Matki Bożej, chleb i wino. Białe róże złożyli także członkowie nowo powstałego koła różańcowego im. Świętej Rodziny.

  Po Mszy św. powitania późnym wieczorem została odprawiona jeszcze jedna Eucharystia, w intencji powołań. Przez całą noc przy Pani Jasnogórskiej trwała adoracja. Swój dyżur przy Pani z Bliznami mieli przedstawiciele wspólnot i poszczególnych ulic.

  Jak podkreślił proboszcz parafii ks. Żądło, wizyta Maryi i obchodzony Rok św. Brata Alberta to dwa najważniejsze wydarzenia, obok konsekracji, w historii parafii.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół