• facebook
 • rss
 • Prawo na straży życia

  Agnieszka Napiórkowska Agnieszka Napiórkowska

  dodane 01.04.2017 10:08

  Uroczystą Mszą św. w parafii św. Stanisława w Skierniewicach rozpoczęło się XII Sympozjum "Dar życia łaską Ojca i skarbem narodu". W tym roku refleksji będzie towarzyszyć wezwanie roku duszpasterskiego: "Idźcie i głoście".

  Eucharystię odprawił i słowo Boże wygłosił bp Wojciech Osial. Mszę św. koncelebrował także ks. Mirosław Nowosielski. Biskup na wstępnie homilii podkreślił, że ludzkość kończy się, gdy bezbronnego zabija się i to prawo zapisuje się w kodeksach. Ludzkość zaś rozwija się, gdy rannego i słabego bierze się na ramiona, a potem pielęgnuje się go i karmi. – Życie każdego człowieka jest w rękach Boga, ale człowiek chce być panem życia i śmierci. Módlmy się, aby prawo stało na straży każdego ludzkiego życia – mówił biskup. Kaznodzieja przywołał także słowa kard. Stefana Wyszyńskiego, który mówił, że "pragniemy być narodem żywych, a nie umarłych".

  Po homilii biskup przyjął w poczet dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego podejmujących tę formę modlitwy. Wszyscy, którzy zdecydowali się na adopcję, powtarzali słowa modlitwy: "Panie Jezu. Źródło i Miłośniku życia, prawdziwie obecny i żywy pośród nas, błagamy Cię w sanktuarium Świętości Życia: ożyw w nas szacunek dla każdego rodzącego się ludzkiego życia. Błogosław rodziny, uświęcaj małżeństwa, uczyń płodną ich miłość. Ucz wszystkich opieki nad sierotami i dziećmi opuszczonymi, aby mogły doświadczyć ciepła Twojej miłości, pocieszenia Twojego Boskiego Serca. Wraz z Maryją, Twoją Matką, kobietą wielkiej wiary, w której łonie przybrałeś naszą ludzką naturę, od Ciebie, który jesteś naszym jedynym i prawdziwym Zbawicielem, oczekujemy siły, aby kochać życie i służyć mu, w nadziei na życie wieczne w Tobie, w jedności z Błogosławioną Trójcą".

  Podczas procesji z darami, obok chleba i wiana, do ołtarza zostały przyniesione deklaracje Duchowej Adopcji.

  Po Eucharystii zebrani przeszli do kinoteatru "Polonez" na część wykładowo-warsztatową.

  W tym roku wśród gości i prelegentów będzie bp Osial, który opowie o mocy słowa Bożego. Swoją wiedzą podzieli się także Agnieszka Porzezińska, dziennikarka, scenarzystka, współautorka programu "Moda na rodzinę" w TVP ABC, która postara się odpowiedzieć na pytanie: "Skąd się biorą rodzice?". O najnowszych zagrożeniach internetowych opowie Piotr Deputowski, ekspert ds. zagrożeń i ryzykownych zachowań dzieci i młodzieży w internecie. W programie znajdzie się także świadectwo Dariusza Kowalskiego, aktora znanego m.in. z ról w "Plebanii", "Czasie honoru", "Zerwanym kłosie".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół