• facebook
 • rss
 • Jezus wybiera ludzi czystego serca

  Marcin Kowalik Marcin Kowalik

  dodane 09.04.2017 20:49

  W Niedzielę Palmową w Łowiczu odbyło się diecezjalne spotkanie młodych przeżywane pod hasłem: "Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny".

  To zdanie wypowiedziane przez Maryję, a znane z kart Ewangelii wg św. Łukasza, towarzyszy diecezjalnym obchodom XXXII Światowego Dnia Młodzieży, przypadającego na początku Wielkiego Tygodnia.

  W Łowiczu spotkanie młodych rozpoczęło się na Starym Rynku od uwielbienia Boga pieśniami. Ze sceny młodzież dała również świadectwa wiary.

  Liturgii Niedzieli Palmowej przewodniczył ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba. Poświęcił palmy, które przykuwały uwagę swoją kolorystyką i oryginalnością wykonania.

  Niemało wysiłku wymagało ich wykonanie, ale i utrzymanie w pionie. Szczególnie tych dłuższych o kilkunastometrowej długości.

  - Pięknie wygląda nasz rynek, pięknem każdego z nas. My, piękni, stworzeni na Boży obraz i podobieństwo, chcemy, wnikając w tajemnicę wjazdu do Jerozolimy, uświadomić sobie, że to jest jedyny na kartach Pisma Świętego opis, w którym Jezus pozwala publicznie oddać mu cześć, jako zapowiedzianemu Mesjaszowi. I do tego oddania czci wybiera ludzi czystego serca, ludzi prostych i szczerych - mówił ordynariusz

  Bp Dziuba wręczył również przywiezione z Włoch gałązki palmowe członkom Drogi Neokatechumenalnej, którzy przeżywają etap Redditio Symboli. Następnie wszyscy procesyjnie udali się do bazyliki katedralnej.

  Męka Pańska czytana była z podziałem na role, miała oprawę muzyczną i efekty dźwiękowe. Scenariusz opracował bp Józef Zawitkowski. Neokatechumeni złożyli świadectwo wiary, śpiewając Credo.

  Po Mszy św. odbył się konkurs palm. Jury doceniło akcenty maryjne. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali Puchary Biskupa Łowickiego, pozostali - nagrody książkowe. 

  I miejsce zdobyła młodzież z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej, która wykonała palmę w barwach maryjnych - biało-niebieskich, z wplecionymi fragmentami Pisma świętego na kartkach. II miejsce zajęli gimnazjaliści z Popowa (parafia katedralna), którzy kilkunastometrową palmę ozdobili również na biało i niebiesko, dodając do tego różaniec i wizerunek Matki Bożej. III miejsce przypadło palmie wykonanej wspólnymi silami członków rodziny Tomasza Kołodziejczaka z Łowicza. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Miles_Christi
   10.04.2017 14:35
   W Niedzielę Wielkanocną (16.04.2017) w Łowiczu w kościele przy klasztorze Sióstr Bernardynek o godzinie 18:00 zostanie odprawiona Msza trydencka.
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół