• facebook
 • rss
 • Umocnieni w powołaniu

  rs, mk

  dodane 10.04.2017 15:59

  - Nasze spotkanie jest radością z dobra, które emanuje z funkcjonariuszy i wszystkich nas, którzy na co dzień z nimi współpracują - mówił biskup łowicki Andrzej F. Dziuba do zgromadzonych na wielkanocnym spotkaniu łowickich służb mundurowych.

  To pierwsze tego rodzaju spotkanie integracyjne łowickich mundurowych z okazji Świąt Wielkanocy, którego inicjatorami byli łowiccy komendanci Państwowej Straży Pożarnej i Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu oraz prezes OSP Powiatu Łowickiego i dyrektor Zakładu Karnego w Łowiczu. Obok ich najbliższych współpracowników obecni byli też przedstawiciele władz i instytucji na co dzień z nimi współpracujący m.in. starosta łowicki Krzysztof Figat, przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Górski, burmistrz Łowicza Krzysztof J. Kaliński, przedstawiciele prokuratury, sądu rejonowego, kapelani poszczególnych służb, instytucji samorządowych i jednostek im podległych.  

  - Państwo stajecie na co dzień w swojej służbie wobec dramatycznych wydarzeń, które dotykają konkretnych ludzi. Każdy z was w ramach swoich kompetencji towarzyszy człowiekowi w potrzebie. Życzę Państwu, żebyście obdarowani dobrem, które niesiecie na co dzień, dzielili się nim wobec innych - mówił bp Dziuba. - Życzę też, abyście mieli wiele satysfakcji z uczynionego dobra. Niech was ono utwierdza w powołaniu, jakie niesiecie każdego dnia - dodał ordynariusz diecezji łowickiej. Wyraził radość ze zorganizowania takiego spotkania, któremu mógł patronować, i jednocześnie gratulował organizatorom inicjatywy jego zorganizowania.

  Życzenia złożyli też poszczególni komendanci służb mundurowych: st. bryg. Jacek Szeligowski z PSP, mł. insp. Marcin Grzelak z KPP w Łowiczu, prezes zarządu OSP Powiatu Łowickiego Jacek Chudy, dyrektor Zakładu Karnego w Łowiczu ppłk Krzysztof Sznicer. Następnie podzielono się wielkanocnym jajkiem - symbolem życia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół