• facebook
 • rss
 • Biskup dał przykład

  Aleksandra Głuszcz

  dodane 23.04.2017 11:30

  Czarna Madonna dotarła do pierwszej parafii na terenie Kutna. Tuż przed przybyciem obrazu zaczął padać grad, mimo to zgromadzeni przed świątynią mieszkańcy z pieśnią na ustach oczekiwali na Panią Jasnogórską.

  W pierwszym rzędzie na Matkę Bożą oczekiwali ks. Mirosław Czarnołęcki, proboszcz parafii św. Stanisława w Kutnie oraz biskup pomocniczy diecezji łowickiej Wojciech Osial. W kolejnych licznie zgromadzeni parafianie. Centrum wspólnoty jest neogotycki kościół położony na Łąkoszynie, części Kutna położonej na prawym brzegu rzeki Ochni. Niegdyś Łąkoszyn stanowił samodzielne miasto.

  Przed przyjazdem samochodu-kaplicy spadł grad. Na szczęście, gdy wjechał na parking przed świątynią niebo pojaśniało. Na swych barkach ikonę do wnętrza świątyni wnieśli strażacy. Obraz przywitał ks. Czarnołęcki, przedstawiciele rodzin, młodzieży i dzieci, które na kartonowych serduszkach u stóp Przenajświętszej Panienki złożyły swe modlitwy.

  - Czas nawiedzenia jest łaską, jednakże łaska wymaga otwarcia się na jej działanie. Nie wystarczy się modlić przed Ikoną Matki Bożej w trakcie nawiedzenia. Modlitwa potrzebuje ciągłości. Tak jak z wodą, która drąży kamień, więcej potrafi zdziałać kropla, ale co dzień, niż jednorazowe oblanie kamienia wiadrem wody - mówił w homilii biskup.

  Bp Osial zachęcał zebranych do owocnego wykorzystania czasu nawiedzenia. - Matka Boże nawiedziła was w sobotę, kiedy nie idziemy do pracy. Będzie z wami także w niedziele i to w Niedziele Miłosierdzia Bożego - to wielkie szczęście i wyróżnienie dla waszej parafii. Wykorzystajcie ten czas i przyjdźcie tu dziś, w nocy czy jutro choć na moment, tak jak św. Nikodem nawet na chwilę, by się wypłakać - mówił duszpasterz.

  Pod koniec Mszy św. bp Osial poświęcił figurę Matki Bożej Fatimskiej, znajdującą się w bocznej nawie kościoła parafialnego. Parafianie nie zapomnieli o zbliżających się imieninach biskupa, nie zabrakło życzeń, kwiatów i pieśni.

  Tuż po błogosławieństwie rozpoczęło się indywidualne czuwanie parafian. Jedną pierwszych osób która czuwała przy ikonie Pani Jasnogórskiej był biskup Wojciech.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół