• facebook
 • rss
 • Biblia bez tajemnic

  Agnieszka Napiórkowska Agnieszka Napiórkowska

  dodane 26.04.2017 07:50

  We wtorek 25 kwietnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu odbył się diecezjalny etap XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, którego organizatorem było Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana". Wzięło w nim udział 46 uczniów z 23 szkół ponadgimnazjalnych z diecezji.

  XXI edycja konkursu tematyką nawiązywała do hasła obecnego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce: „Idźcie i głoście” i obejmowała Księgę Daniela oraz Apokalipsę św. Jana wraz z przypisami i komentarzami.

  Etap diecezjalny podzielony był na dwie części. W pierwszej wszyscy laureaci etapu szkolnego odpowiadali pisemnie na pytania. Część ta wyłoniła 7 laureatów, którzy o palmę pierwszeństwa zmagali się podczas ustnych odpowiedzi. Walka była zacięta. Po 7 seriach pytań jury pod przewodnictwem ks. Pawła Staniszewskiego wyłoniło zwycięzców. Największą liczbę punktów w części pisemnej zdobyła i najlepiej w części ustnej poradziła sobie Paulina Karczewska z LO im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie. II miejsce zajęła Laura Bukowska z LO im. Bolesława Prusa w Skierniewicach, a III - Katarzyna Sawicka z ZSP im. Kamila Baczyńskiego w Białej Rawskiej. Kolejne miejsca wywalczyli: Sebastian Antkowicz z LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Rawie Mazowieckiej, Aneta Katrzyńska z LO im. K. Wielkiego w Łęczycy, Natalia Kowalska z LO im. J. Chełmońskiego w Łowiczu, Olga Piątkowska z ZS nr 3 im. W. Grabskiego w Kutnie.

    Najwiecej punktów w części pisemnej i ustnej zdobyła Paulina Karczewska z LO im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
  Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość
  – Jestem naprawdę szczęśliwa, że udało mi się zwyciężyć – mówi P. Karczewska. – To moje pierwsze zwycięstwo. W gimnazjum brałam udział w OWR i w tym roku w OTK, ale tam nie udało mi się zająć żadnego miejsca. Interesuję się religią. Od dziecka byłam wychowywana w wierze katolickiej. Muszę przyznać, że w tym roku poziom był wysoki. Najtrudniejszy był etap ustny, bardzo się stresowaliśmy. Kiedy przyszedł do nas bp Andrzej Dziuba, emocje sięgały zenitu. Zwycięstwo zachęciło mnie, by jeszcze więcej się uczyć, by uzupełniać luki w wiedzy.

  Zwyciężczyni olimpiady podkreślała, że olimpiady religijne, biblijne znacznie różnią się od innych, bo przeżywa się je mocniej duchowo.

  Więcej o olimpiadzie w papierowym wydaniu "Gościa Łowickiego" na 7 maja.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół