• facebook
 • rss
 • Wianki dla Królowej

  Magdalena Gorożankin

  dodane 19.05.2017 11:20

  Matka Boża w jasnogórskim wizerunku dotarła do królewskiego miasta Łęczycy. 18 maja, w dniu urodzin wielkiego czciciela Maryi św. Jana Pawła II, Madonna odwiedziła parafię św. Andrzeja Apostoła. Wierni zgotowali Jej serdeczne i gorące powitanie.

  Do przyjęcia Matki w swoich progach parafianie sumiennie się przygotowali. Od kilku dni przeżywali misje święte, by z czystym sercem oddać się Matce Bożej. Zewnętrznym znakiem oczekiwania na Madonnę były liczne flagi, banery informujące o nawiedzeniu, a w dniu przyjazdu Matki Bożej na głowie większości dziewcząt i kobiet pojawiły się wianki. Własnoręcznie uplecione ze świeżych kwiatów, pachnące i kolorowe, były wyrazem radości z przybycia Matki. Jeden z takich wianków miała na głowie 5-letnia Zosia, która nie mogła doczekać się, by przedstawić Maryi niezwykle ważną prośbę. - Cieszę się, że Matka Boża przyjeżdża. Będę modlić się o siostrę! - mówi dziewczynka.

  Bus-kaplica zatrzymał się na miejskim rynku przy figurze Matki Bożej Królowej Polski, przed którą już od 16.30 czuwali wierni, śpiewając Litanię Loretańską i modląc się o owocne przeżycie nawiedzenia. W imieniu całej społeczności parafii św. Andrzeja Maryję przywitali bp Wojciech Osial oraz proboszcz i zarazem dziekan łęczycki ks. Sławomir Sobierajski. Następnie na ramiona ikonę wzięli przedstawiciele rady parafialnej, małżeństw oraz strażacy. Świątynia, w której Matka znalazła swoje miejsce, okazała się zbyt mała, by pomieścić wszystkich zgromadzonych czcicieli Maryi.

  Jako pierwszy Madonnę powitał ks. Sobierajski, a następnie rodzina, młodzież i starosta łęczycki Wojciech Zdziarski. - Choć czasy się zmieniają, serce człowieka nie zmienia się. Chce być kochane, chce kochać, cierpi, gdy nie jest kochane, odczuwa ból, gdy jest lekceważone, dręczone. Człowiek się nie zmienia, choć czasy się zmieniają, może dlatego ludzie wciąż są przy Kościele, przy Chrystusie i przy Tobie, Matko. Bóg wiedział, jakie jest ludzkie serce i dlatego dał nam Ciebie za Matkę. Witamy Cię w naszej parafii bardzo gorąco, jesteś u siebie, jesteś z nami, znasz nasze serca. Poprowadź nas przez te trudne czasy tak, byśmy wciąż trwali przy Chrystusie i przy Tobie - prosił ks. Sobierajski.

  Eucharystii przewodniczył bp Osial. Przy ołtarzu obecni byli także księża z całego dekanatu oraz ci, którzy pochodzą z parafii św. Andrzeja lub są z nią zaprzyjaźnieni. O oprawę muzyczną uroczystości zadbał chór parafialny „Soli Deo”, który istnieje w parafii od wielu lat, choć z drobną przerwą. Przybycie Jasnogórskiej Pani zmotywowało chór do reaktywacji.

  Na zakończenie Mszy św. bp Osial poświęcił wizerunek Matki Bożej Łęczyckiej, który niedługo zacznie peregrynować po domach mieszkańców. Świątynia była otwarta, żeby każdy mógł osobiście spotkać się z Królową. Rozmowom towarzyszyły czuwanie modlitewne przygotowane przez młodzież, Różaniec, Apel Jasnogórski. Dziś po południu ikona zostanie przeniesiona w procesji przez miasto do drugiej łęczyckiej parafii - Niepokalanego Poczęcia NMP.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół