• facebook
 • rss
 • Barka płynie dalej

  Marcin Kowalik Marcin Kowalik

  dodane 20.05.2017 13:46

  W kościele w Kozłowie Biskupim odbył się XI Koncert Papieski poświęcony św. Janowi Pawłowi II. Publiczność porwał występ Zespołu 33. Zarówno dzieci, jak i dorośli przyłączyli się do wychwalania Boga śpiewem.

  Od 2007 roku parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kozłowie Biskupim organizuje coroczne koncerty ku czci polskiego papieża. Każdemu przyświeca inne hasło. Tegoroczne – „Franciszkańska 3” nawiązuje do siedziby arcybiskupów krakowskich, miejsca w którym przez cały okres trwania pontyfikatu zameldowany był Jan Paweł II. To był również temat konkursu plastycznego, w którym wzięły udział dzieci i młodzież.

  19 maja, w dniu koncertu, prace konkursowe wystawione były przed świątynią. Towarzyszyła im wystawa kolekcjonerska „Madonny Polskie” ze zbiorów Stanisława Duńskiego.

  Koncert tradycyjnie rozpoczął występ scholi parafialnej pod kierunkiem Joanny Łażewskiej, Piotra Kwiatkowskiego i Arkadiusza Mamcarza, organisty i inicjatora koncertów papieskich. Młodzi wykonawcy jako pierwszą wykonali pieśń poświeconą Maryi. Trzymali w rękach po róży. Schodząc ze sceny złożyli przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Wkrótce okazało się, że na scenę jeszcze powrócili.

  Zanim swój występ rozpoczął Zespół 33 nastąpiło oficjalne przywitanie uczestników wydarzenia. Tym razem po raz pierwszy w rolę gospodarza wcielił się ks. Jacek Grzywacz, od niespełna roku będący proboszczem parafii.

  XI edycja zyskała na randze, gdyż patronat nad koncertem oprócz samorządowców - wójta gminy Nowa Sucha, burmistrza Sochaczewa, starosty sochaczewskiego, marszałka województwa mazowieckiego, oraz posła Macieja Małeckiego, sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, objął również ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba, który pojawił się również wśród widzów.

  Biskup razem z ks. Grzywaczem i Maciejem Mońką, wójtem Nowej Suchej, wręczyli nagrody autorom wyróżnionych prac konkursowych.

  Poznańska formacja Zespół 33 już występowała w Kozłowie Biskupim w 2014 roku. Muzycy przyjechali z nową wokalistką - Patrycją Michalską, która szybko zyskała sympatię widzów, wciągając ich nawet do wspólnego śpiewania pieśni uwielbienia Boga. Wsparły ją na scenie młodzież ze scholi oraz pozostałe dzieci, które brały udział w koncercie.

  Nowością koncertu w Kozłowie Biskupim była prezentacja „Miara Serca - kilka aktów z życia św. Jana Pawła II” - wykonywana piaskiem animacja przez artystkę Łucję Miziołek.

  Bp Dziuba podziękował wykonawcom, organizatorom i widzom koncertu. Nawiązał także do postaci polskiego papieża. - Ojciec święty zostawił każdego z nas w swojej barce, która przemierzać będzie dalej oceany naszego życia. Zostawił nam również przykład, jak można przepłynąć przez życie i uczynić tak wiele, tak pięknie i dobrze, iż dziś jest świętym - mówił ordynariusz.

  Zgodnie z tradycją koncert zakończyło wspólne odśpiewanie „Barki” i poczęstunek z papieskimi kremówkami.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół