• facebook
 • rss
 • Z franciszkańskim pozdrowieniem

  mak, włod

  dodane 20.05.2017 15:40

  Przez Łęczycę - z kościoła św. Andrzej Apostoła do świątyni oo. bernardynów - przeszła procesja z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Uczestniczyli w niej wierni obu parafii.

  W piątek 19 maja ikona jasnogórska, nawiedzająca diecezję łowicką, dotarła do parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Łęczycy, w której posługują oo. bernardyni. Tym razem nie była wieziona specjalnym samochodem, a niesiona na ramionach wiernych.

  Po Mszy św. kończącej nawiedzenie w kościele parafii św. Andrzeja Apostoła orszak z obrazem wyruszył w stronę kościoła oo. bernardynów. W procesji ikonę nieśli m.in. kapłani. Grała Orkiestra Gminy Łęczyca. Tymczasem od oo. bernardynów wyruszyła procesja powitalna z bp. Józefem Zawitkowskim. Obie kolumny spotkały się przy granicy parafii i połączyły w jedną.

  Zanim procesja skierowała się w stronę kościoła bernardyńskiego, ramy obrazu ucałowali bp Zawitkowski i o. Leszek Walkiewicz OFM, proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP. Ikonę nieśli ojcowie, matki, młodzież i parafialna straż Grobu Pańskiego. Na czele procesji szły dziewczęta w strojach komunijnych.

  W świątyni o. Walkiewicz rozpoczął powitanie Maryi od słów św. Franciszka z Asyżu, zakonodawcy. - Bądź pozdrowiona Pani, Święta Królowo, Święta Boża Rodzicielko - Maryjo, wybrana przez Najświętszego Ojca z nieba. W Tobie była i jest, wszelka pełnia łaski i wszelkie dobro - mówił proboszcz.

  Nawiązał również do tego, że parafianie czują szczególną więź z Maryją poprzez to, że jest Patronką kościoła i parafii. - Wielu z nas przychodzi tu w ciągu dnia, wstępuje na chwile modlitwy, tak po drodze, bo wiemy, że tu zawsze na nas czekasz ze swoim Synem i na wysłuchasz. Wierzymy, że spotkanie Ciebie na naszych trudnych, a nieraz bardzo pogmatwanych ścieżkach życia, może dopomóc w uzyskaniu potrzebnych darów Bożych - mówił o. Walkiewicz. Po nim  Matkę Bożą witali przedstawiciele rodzin, młodzieży i dzieci.

  Zaraz po Eucharystii powitalnej rozpoczęło się czuwanie modlitewne. O północy sprawowana była Pasterka Maryjna w intencji powołań do kapłaństwa.

  W sobotę 20 maja po Mszy św. na pożegnanie ikony jasnogórskiej zostaną poświęcone obrazy Matki Bożej Częstochowskiej, które zaczną nawiedzać domy parafii.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół