• facebook
 • rss
 • Biało-błękitny szpaler dla Maryi

  mak, włod

  dodane 07.06.2017 13:45

  Czarna Madonna nawiedza ziemię łowicką. Dotarła do parafii św. Jakuba Apostoła w Zdunach, gdzie została entuzjastycznie powitana, szczególnie przez grupę młodzieży, która niedawno pielgrzymowała na Jasną Górę.

  Uroczystości powitalnej 6 czerwca przewodniczył bp Józef Zawitkowski. Razem z wiernymi wyszedł w procesji ze świątyni na miejsce spotkania z obrazem, które wyznaczono przy remizie strażackiej. Druhowie OSP przybyli ze sztandarami. Ponieważ to teren dawnego Księstwa Łowickiego, nie mogło zabraknąć osób w barwnych łowickich strojach ludowych.

  Inną grupą, która przykuwała uwagę, byli uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie. Ubrani w jasnoniebieskie koszulki powiewali biało-błękitnymi flagami na cześć Maryi. To pątnicy, którzy w ostatnią sobotę doszli na Jasną Górę w tradycyjnej łowickiej pielgrzymce. Tym razem to Matka Boża przyszła do nich. Gdy obraz był wnoszony do świątyni, utworzyli na Jej cześć szpaler. Trzymali też flagi i powitalne transparenty. Przyłączyli się do nich nauczyciele i wychowawcy internatu.

  Ikonę jasnogórską nieśli w procesji strażacy, matki i młodzież. W kościele nastąpiło oficjalne powitanie przez ks. Jarosława Swędraka, proboszcza zduńskiej parafii, oraz przedstawicieli rodzin, młodzieży i dzieci. Następnie bp Zawitkowski sprawował Mszę św. koncelebrowaną przez księży, którzy przybyli nie tylko z dekanatu Łowicz - Święty Duch.

  W uroczystości powitalnej, jak i czuwaniu brał udział dk. Mateusz Adamski, który wywodzi się z tej parafii. - To jest niezapomniane doświadczenie duchowe. Mam wielką świadomość, że zdarzyło się może raz w moim życiu. Być może następny raz mój brat będzie to przeżywał tutaj ze swoimi wnukami. To nawiedzenie przynosi owoce w życiu całej parafii. Widać, jak cala wspólnota ożywiła się. Ludzie modlą się, zawierzają Maryi swoje troski i kłopoty - mówi diakon.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół