• facebook
 • rss
 • Iść pod prąd

  Magdalena Gorożankin

  dodane 11.06.2017 07:33

  Podczas obchodów uroczystości 250. rocznicy koronacji obrazu Świętej Rodziny w Miedniewicach 10 czerwca grupa młodzieży przystąpiła do sakramentu bierzmowania. Eucharystii przewodniczył i sakramentu udzielił bp Wojciech Osial.

  Do końca tygodnia w Miedniewicach trwają uroczystości związane z 250. rocznicą koronacji obrazu Świętej Rodziny. Z tej okazji w klasztorze oo. franciszkanów miało miejsce wiele wydarzeń religijnych i kulturowych, jednak dla grupy młodzieży najważniejszym punktem obchodów była Eucharystia, podczas której otrzymali dary Ducha Świętego.

  W słowie skierowanym do młodzieży bp Wojciech tłumaczył, jak wygląda świadome i dojrzałe bycie świadkiem Chrystusa. Zachęcał, by zaprzyjaźnić się z Jezusem i w pełni realizować Jego wolę.

  – Dojrzały świadek Chrystusa musi iść pod prąd. Kiedy cały świat idzie w jedną stronę, przytłoczony hałasem, pokusami, złem, my mamy iść w drugą stronę. To świadczy o dojrzałości i zaprzyjaźnieniu się z Chrystusem – tłumaczył biskup. – Najdłuższa droga we wszechświecie to nie droga z Ziemi na Marsa lub Księżyc, to droga z rozumu do serca. Można wierzyć w Pana Boga, można przychodzić do kościoła, wiedzieć, że Bóg nas kocha, ale trzeba to jeszcze przyjąć w sercu. Bez tego, nasza wiara jest słaba. Idźcie pod prąd i stańcie się przyjaciółmi Jezusa – prosił bp Osial.

  W obecności Matki Bożej Świętorodzinnej, prawie 50 osób przystąpiło do sakramentu bierzmowania. Proboszcz parafii a zarazem kustosz sanktuarium o. Krzysztof Oniszczuk zapewnił biskupa, że młodzież ma świadomość, jak wielki dar przyjmie. Po dialogu potwierdzającym dobre przygotowanie młodych, biskup z radością udzielił im sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół