• facebook
 • rss
 • Finał bez tajemnic

  Marcin Kowalik Marcin Kowalik

  dodane 12.06.2017 20:06

  W sali konferencyjnej kurii łowickiej ogłoszono wyniki Olimpiady Wiedzy Religijnej. Zwyciężyła Natalia Mikołajczyk z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iłowie.

  W miniony czwartek 8 czerwca odbył się finał diecezjalny tegorocznej Olimpiady Wiedzy Religijnej. Startowali w niej uczniowie gimnazjów z terenu diecezji łowickiej.

  Do finału przystąpiło 64 gimnazjalistów - 53 dziewczęta i 11 chłopców. Pisali test w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu. Tym razem odstąpiono od ogłoszenia nazwisk laureatów w dniu finału. Ostateczne wyniki ogłoszono dzisiaj w kurii łowickiej.

  Zgodnie z nową zasadą komisja na sprawdzenie testu miała 72 godziny. Wyniki, ale bez podania kolejności pierwszych trzech laureatów i liczby zdobytych przez nich punktów, ukazały się na stronie internetowej OWR.

  Laureaci stawili się w kurii ze swoimi katechetami. W obecności ordynariusza łowickiego bp. Andrzeja F. Dziuby, bp. Wojciecha Osiala, wikariusza generalnego ks. Wiesława Wronki i innych kapłanów, ks. Tomasz Jackowski z Wydziału Nauki Katolickiej kurii łowickiej ogłosił, kto został zwycięzcą.

  I miejsce zajęła Natalia Mikołajczyk z Gimanzjum im. Jana Pawła II w Iłowie. Uzyskała 67 pkt na 69 możliwych. Do udziału w olimpiadzie przygotowywała ją katechetka Krystyna Wilczek.

  II miejsce przypadło Paulinie Cyniak z Publicznego Gimnazjum im. o. Franciszka Mientkiego CSSp w Cielądzu. Zdobyła 56,5 pkt. Pomoc w opanowaniu niezbędnej wiedzy okazała jej katechetka Małgorzata Ciesielska.

  III miejsce przypadło Rafałowi Paluchowskiemu z Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Białej Rawskiej. Rafał uzyskał 52 pkt. Przygotowywał się do olimpiady pod kierunkiem Eweliny Zdrojek.

  Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem trwającego nawiedzenia diecezji łowickiej przez obraz Matki Bożej Częstochowskiej: "Oto Matka Twoja". 

  W etapie szkolnym wzięło udział ok. 2. tys. uczniów 101 gimnazjów ze 124, które znajdują się na terenie diecezji łowickiej. Następny szczebel eliminacji stanowił etap dekanalny. Najlepsi zakwalifikowali się do finału.

  W literaturze obowiązkowej olimpiady znajdowały się Ewangelia św. Jana ze wstępem, wybrane fragmenty Katechizmu Kościoła Katolickiego oraz List Biskupa Łowickiego o wznowieniu Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Diecezji Łowickiej.

  Puchary i nagrody w sali konferencyjnej wręczał bp Dziuba. Gratulując, zachęcił laureatów do udziału w następnych edycjach olimpiad religijnych. Te słowa zachęty skierował również do wszystkich uczestników 8 czerwca, gdy w auli seminaryjnej dziękował im za zmagania.

  Wszyscy piszący test otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki, także katecheci dostali upominki. Ponadto dzisiaj  opiekunom laureatów bp Dziuba przekazał statuetki.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół