• facebook
 • rss
 • Dar dla parafii

  Marcin Kowalik Marcin Kowalik

  dodane 13.06.2017 00:20

  W bazylice katedralnej w Łowiczu ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba pobłogosławił 38 nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

  To mężczyźni, którzy będą pomagać kapłanom udzielać Komunię św. podczas Mszy św. lub zanosić Najświętszy Sakrament chorym. Zostali wyznaczeni do pełnienia tej posługi przez swoich proboszczów. Przygotowywali się na specjalnym kursie w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu, obejmującym wykłady z liturgiki i teologii. Uczestniczyli też w rekolekcjach formacyjnych w Spale.

  12 czerwca Mszy św. z błogosławieństwem nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. przewodniczył bp Dziuba. Koncelebrowali ją księża z parafii, z których wywodzą się szafarze. W Eucharystii uczestniczyły też ich rodziny. To druga promocja szafarzy w historii diecezji łowickiej. Poprzednia odbyła się dwa lata temu.

  - To jest wielki dar dla Kościoła, a konkretnie dla poszczególnych parafii. Dlatego przyjmujemy ten dar i uświadamiamy sobie, że z nim zobowiązane są określone drogi naszego życia, które w niczym nie mają naruszyć zobowiązania małżeńskiego i rodzinnego. Mają sprzyjać, mają wspierać tę drogę powołania poprzez wyjątkową bliskość z Jezusem Chrystusem, ofiarowywanym innym - mówił w homilii bp Dziuba.

  Nowymi nadzwyczajnymi szafarzami Komunii św. zostali: Paweł Ambroziak (parafia św. Macieja i św. Małgorzaty w Bednarach), Radosław Basiński (św. Bartłomieja Apostoła w Rybnie), Adam Biedrzycki (Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej), Krzysztof Botul (św. Marcina w Wysokienicach), Przemysław Buczyński (Matki Bożej Królowej Korony Polskiej w Spale), Mariusz Cichal (św. Macieja w Bełchowie), Dariusz Cichowski (św. Stanisława w Wiskitkach), Czesław Czechowski (św. Małgorzaty w Janisławicach), Stanisław Czerwiński (św. Marcina w Wysokienicach), Marek Duda (św. Michała Archanioła w Głuchowie), Waldemar Fik (Wniebowzięcia NMP w Lubochni), Grzegorz Góraj (Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej), Piotr Grochola (Wszystkich Świętych w Żelaznej), Benedykt Kosiński (Przemienienia Pańskiego w Lubani), Lech Kowara (św. Michała Archanioła w Głuchowie), Piotr Kraszewski (św. Jana Chrzciciela w Rdutowie), Zenon Krupa (św. Stanisława w Godzianowie), Marcin Łuczak (Wniebowzięcia NMP w Krośniewicach), Wiesław Markiewicz (św. Małgorzaty w Janisławicach), Sławomir Michalak (św. Jana Chrzciciela w Rdutowie), Marek Napieraj (Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu), Włodzimierz Ochota (św. Jakuba w Krzemienicy), Robert Poniatowski (św. Józefa Oblubieńca NMP w Skierniewicach), Zenon Rochmiński (Najświętszego Serca Pana Jezusa w Skierniewicach), Zbigniew Roskosz (Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łowiczu), Piotr Rusinowski (Wszystkich Świętych w Żelaznej), Dariusz Rutkowski (św. Jana Chrzciciela i św. Rocha w Brochowie), Karol Rzepecki (św. Józefa Oblubieńca NMP w Skierniewicach), Mariusz Sylwestrzak (Narodzenia NMP w Młodzieszynie), Paweł Szadkowski (Wniebowzięcia NMP w Krośniewicach), Piotr Szcześniak (Przemienienia Pańskiego w Lubani), Tadeusz Szlaga (św. Stanisława w Wiskitkach), Jarosław Świtoń (św. Andrzeja w Łęczycy), Mariusz Tomaszewski (św. Stanisława Kostki w Trębkach), Michał Trzciński (Przemienienia Pańskiego w Sierzchowach), Kazimierz Wiśnik (św. Jana Chrzciciela w Łęgonicach), Michał Wójcicki (Przemienienia Pańskiego w Budziszewicach) i Tadeusz Zwoliński (Najświętszego Serca Pana Jezusa w Skierniewicach).

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół