• facebook
 • rss
 • Maryja na wyciągnięcie ręki

  Agnieszka Napiórkowska Agnieszka Napiórkowska

  dodane 23.09.2017 17:21

  Wierni z 70 parafii, ponad 30 kapłanów oraz dwóch biskupów uczestniczyło XIII Pielgrzymce Kół Żywego Różańca Diecezji Łowickiej.

  Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Diecezji Łowickiej odbyła się w sobotę 23 października. Uczestniczyli w niej także biskupi: bp Andrzej F. Dziuba, ordynariusz łowicki oraz bp Wojciech Osial.

  W specjalnym liście zapraszającym na to wydarzenie ordynariusz diecezji napisał: „Matko i Królowo niosąca Chrystusa, przybywasz do dzieci, które Cię kochają. Przynosisz nadzieję także naszej ziemi, witamy Cię pieśnią, modlitwą Kościoła” - z poruszeniem serca śpiewaliśmy hymn dla Maryi, kiedy nawiedzała w znaku Jasnogórskiej Ikony wspólnoty parafialne naszej diecezji. Jestem głęboko przekonany, że miłość do Matki Bożej po raz kolejny przynagla nas do spotkania z Nią, tym razem w Jej wizerunku Pocieszycielki Strapionych w Sanktuarium w Domaniewicach, które co roku z potrzeby serca nawiedzają Bracia i Siostry z Kół Żywego Różańca” - napisał bp Dziuba.

  Tegoroczna pielgrzymka była dziękczynieniem za obecność Obrazu Czarnej Madonny w diecezji.

  Tak jak w latach ubiegłych, Pielgrzymka Róż Różańcowych rozpoczęła się od uroczystej Mszy św. koncelebrowanej w kościele pw. św. Bartłomieja Apostoła w Domaniewicach. Przed liturgią o 100. rocznicy objawień Fatimskich, a także o minionej peregrynacji przypomniał ks. Zbigniew Łuczak, diecezjalny duszpasterz Kół Żywego Różańca.

  - Zachęcam wszystkich członków Kół Różańcowych w naszej diecezji do wzmacniania swojej pobożności i podjęcia próby rozkrzewiania Różańca. Ten rok był i jest bogaty w wydarzenia dające wiele sposobności do modlitwy Różańcowej - mówił ks. Łuczak.

  Uroczystej Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił bp Andrzej F. Dziuba. Razem z biskupem ordynariuszem Eucharystię sprawowali także bp Wojciech Osial i ponad 30 kapłanów. 

  - Maryja zachęca nas, abyśmy słuchali Boga i szli Jego śladami. Sama dała nam przykład jak to czynić - mówił bp Dziuba. - Ona uczy nas mądrości życia. Podpowiada, byśmy czynili wszystko, co Syn Jej nam mówi. Dar pielgrzymowania do domaniewickiej Kany w tym roku jest przybywaniem do Matki w duchu dziecięcej nadziei, w duchu modlitw Kościoła, który w naszej diecezji dziękuje za to, że przez rok była ona Kaną Galilejską w znaku nawiedzającego nasze parafie, domy zakonne cudownego wizerunku Jasnogórskiego. Dziękujemy za ten dar - dodał biskup.

  Bezpośrednio po Mszy św., rozważając tajemnice chwalebne, pątnicy wraz z biskupami i kapłanami, udali się pieszo do Sanktuarium MB Pocieszycielki Strapionych.

  Po dotarciu na miejsce na placu przed kaplicą odmówili wspólnie modlitwę Anioł Pański i wysłuchali katechezy, którą wygłosił ks. Józef Pietrasik SDB, proboszcz z parafii w Woźniakowie.

  Podczas konferencji zebrani dowiedzieli się, co to znaczy być uczniem Jezusa Chrystusa.

  Ostatnim punktem był poczęstunek przygotowany przez parafian.W Domaniewicach nie zabrakło także stoiska sióstr loretanek, które wydają miesięcznik "Różaniec"

  W tegorocznej pielgrzymce uczestniczyła rzesza wiernych z 70 parafii, w których istnieją Koła Różańcowe. W życiu wszystkich przybyłych Maryja jest bardzo ważną osobą.

  - Nie pamiętam, ile lat już należę do Żywego Różańca. Widzę ogromne owoce tej modlitwy w życiu. Swój dzień zaczynam od modlitwy różańcowej. W ciągu dnia zmówię wszystkie części. Matka Boża jest na wyciągniecie ręki. Jej się tylko nie widzi, ale Ją się czuje na każdym kroku. Tak samo czuje się Jej pomoc - wyznała Teresa Pietrzak.

  Więcej o XIII Pielgrzymce Kół Żywego Różańca w papierowym wydaniu "Gościa Łowickiego".

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół