• facebook
 • rss
 • Święto różańcowe

  Agnieszka Napiórkowska Agnieszka Napiórkowska

  dodane 01.10.2017 16:10

  W parafii św. Marcina w Wysokienicach od wielu lat w pierwszą niedzielę października po Sumie odbywa się procesja różańcowa z Najświętszym Sakramentem. Ołtarze, a także rozważania przygotowuje młodzież z III klas gimnazjum z terenu parafii.

  W niedzielę 1 października zgodnie z tradycją, bezpośrednio po Mszy św., wyruszyła procesja z Najświętszym Sakramentem do pięciu ołtarzy przygotowanych przed kościołem przez gimnazjalistów. Szpaler przed idącym Jezusem Eucharystycznym uformowały niewiasty kobiety z kół różańcowych. Każda z nich niosła w dłoni płonącą świecę. Panie niosły także duży drewniany różaniec z bogato ozdobionym krzyżem. Przy każdym ołtarzu ks. Rafał Nawrocki, który prowadził nabożeństwo, odczytywał fragment Ewangelii odnoszący się do tajemnic radosnych Różańca. Potem rozważania i kolejne tajemnice czytali i odmawiali uczniowie. Na zakończenie nabożeństwa w świątyni została odmówiona Litania Loretańska. Poszczególne wezwania również czytała młodzież.

  Warto dodać, że przez cały październik po domach parafian wędruje kilka różańców, które przekazywane są z domu do domu. U każdej rodziny spędza on jedną dobę. W świątyni zaś podczas nabożeństw różańcowych każdego dnia inne osoby przygotowują i prowadzą rozważania różańcowe. Wśród prowadzących są osoby należące do róż różańcowych, których w parafii jest kilkanaście, a także szkoły, wioski i grupy parafialne.

  O święcie różańcowym w Wysokienicach więcej w 41. numerze papierowego wydania "Gościa Łowickiego".

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół