• facebook
 • rss
 • W wieczerniku modlitwy

  Marcin Kowalik Marcin Kowalik

  dodane 08.10.2017 09:59

  Choć z centrum Polski, gdzie znajduje się diecezja łowicka, do granic naszego kraju jest najdalej, to nie zabrakło chętnych do stworzenia "żywego łańcucha" modlących się w ramach akcji Różaniec do Granic.

  Wśród tysięcy wiernych, którzy 7 października modlili się na różańcu w wyznaczonych do tego punktach na rubieżach Polski, były również grupy z diecezji łowickiej. Zorganizowano wyjazdy autokarowe. Ci, którzy nie mogli tego dnia wziąć udziału w wyprawie, łączyli się duchowo przez odmawianie Różańca w kościołach i domach. Celem modlitwy było wyproszenie pokoju dla Polski i całego świata.

  Tak było m.in. w parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie, która tego dnia - w święto Matki Bożej Różańcowej - przeżywała odpust. W wyznaczonych godzinach odmawiano poszczególne tajemnice Różańca. Wieczorem odbyła się procesja do pięciu ołtarzy ustawionych przed świątynią.

  W katedrze łowickiej czuwanie modlitewne rozpoczęło się o 11.00. Bazylika wypełniła się, jak podczas niedzielnych Mszy św. Było dużo dzieci. W prowadzenie modlitwy włączyła się młodzież.

  Ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba modlił się tego dnia w kościele ss. bernardynek w Łowiczu. Późnym popołudniem poprowadził tam modlitwę różańcową, rozważając z wiernymi tajemnice radosne.

  - Odpowiadając na zaproszenie Matki Bożej wzięliśmy do ręki różaniec. Ta modlitwa połączyła wszystkich. Jedni modlili się na granicach naszego kraju, inni w kościołach parafialnych, w kaplicach, a także w czasie pracy. Nasza ojczyzna stała się wielkim wieczernikiem modlitwy. Prosiliśmy, aby zstąpił Duch Twój i odnowił obliczę ziemi. W mocy tego Ducha posyłasz nas, abyśmy odważnie świadczyli o Chrystusie i nieśli ludziom Dobrą Nowinę - mówił ordynariusz, klęcząc przed Najświętszym Sakramentem. Po nabożeństwie bp Dziuba odprawił Mszę św.

    Bp Andrzej F. Dziuba klęczy przed Najświętszym Sakramentem w kościele ss. bernardynek w Łowiczu
  Marcin Kowalik /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół