• facebook
 • rss
 • Nauczycielski wzorzec

  Marcin Kowalik Marcin Kowalik

  dodane 14.10.2017 08:09

  Zespół Szkół im. Księdza Stanisława Konarskiego w Skierniewicach świętował 13 października Dzień Edukacji Narodowej. Równocześnie obchodzone było święto patronalne.

  Uroczystości rozpoczęła Msza św. w kościele parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, w której uczestniczyła społeczność placówki. Oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny.

  Pod koniec Eucharystii uczniowie pierwszych klas podstawówki i liceum złożyli ślubowanie. Odbyło się również przekazanie sztandaru szkoły nowemu pocztowi.

  W homilii ks. Piotr Karpiński, dyrektor Zespołu Szkół, wspomniał o bł. Honoracie Koźmińskim, patronie diecezji łowickiej, którego uroczystość przypadła tego dnia.

  - Obdarzony był duchem troskliwej miłości. Takiej miłości, która bierze drugiego człowieka w opiekę, która się o niego troszczy, pozwala mu się rozwinąć w najtrudniejszych warunkach. Czyż w życiu nauczyciela nie realizuje się ten wspaniały ideał ojca Honorata? - mówił ks. Karpiński, który sprawował Mszę św. razem z ks. Mariuszem Makowskim, nauczycielem religii w "Klasyku".

  Doroczna uroczystość była okazją do wręczenia wyróżnień. Organem prowadzącym placówkę jest biskup łowicki. Jego nagrodę otrzymała Anna Chęcielewska, nauczycielka historii, która prowadzi też bibliotekę szkolną.

  W imieniu ordynariusza łowickiego bp. Andrzeja F. Dziuby wyróżnienie przekazał ks. Karpiński, który przyznał również nagrody dyrektorskie. Podkreślił jednak, że wyróżnienie należy się wszystkim pracownikom szkoły za trud jaki wkładają w codzienną pracę.

  Po Eucharystii w budynku szkoły odbyły się otrzęsiny klas pierwszych liceum. Jeszcze tego samego dnia dyrekcja i nauczyciele placówki stawili się w Miasteczku Krwi Chrystusa w Chrustach. Tam rozpoczęli dwudniowe spotkanie formacyjne pod hasłem: "Miłość przebaczająca w pracy nauczyciela".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół