• facebook
 • rss
 • Święci i cukierki od aniołów

  ek, nap

  dodane 01.11.2017 09:27

  We wtorek 31 października, w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych swoją kolejną odsłonę miała Noc Świętych w Rawie Mazowieckiej.

  Spotkanie przy relikwiach odbywało się pod hasłem: "Godność i Świętość”. Ze względu na remont "dużego kościoła", czyli parafii Niepokalanego Poczęcia NMP, w którym od lat odbywały się "Noce Świętych" w tym roku nabożeństwo zostało przeniesione do parafii ojców pasjonistów. Czuwanie przy relikwiach świętych i błogosławionych rozpoczęło się o godzinie 19. Dla niezwykłych gości przygotowano specjalną dekorację. Święci w swoich relikwiach stanęli obok Najświętszego Sakramentu, Chrystusa, dawcy świętości. 

  Zgromadzeni w kościele Wniebowzięcia NMP wierni, w śród których gros stanowiła młodzież, poznali sylwetki świętych, adorowali Najświętszy Sakrament, chwalili Boga pieśniami i wysłuchali rozważań m.in. na temat błogosławieństw. Rozważania i adorację poprowadziła młodzież gimnazjalna i uczniowie z ZSP im. W. Reymonta.

    Relikwie do świątyni wniosła młodzież
  Ewa Kalinowska
  Warto dodać, że na kilka godzin przed spotkaniem ze świętymi, w ZSP im. Wł. Reymonta, jako przygotowanie do Uroczystości Wszystkich Świętych aniołowie rozdawali cukierki od świętych. Każdy z nich opatrzony był cytatem, myślą jakiegoś świętego. Akcja odbywała się na długiej przerwie. Zaraz po dzwonku na przerwę, trzy grupy "anielskie" zaczęły krążyć po szkole roznosząc w koszach słodycze. Akcję pilotowali nauczyciele Ewa Kalinowska i Damian Gała. Nauczyciele i młodzież uznali akcję za strzał w dziesiątkę.

    W Reymoncie przed uroczystością Wszystkich Świętych aniołowie rozdawali cukierki z myślami świętych i błogosławionych
  Ewa Kalinowska

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół