Nowy Numer 07/2018 Archiwum

Zmarł ks. Józef Podstawka

W poniedziałek 12 lutego w wieku 80 lat, w tym 53 przeżytych w kapłaństwie, odszedł do domu Ojca ks. Józef Podstawka.

Urodził się 5 stycznia 1938 r. w Lipinach w parafii Jeruzal Miński. Święcenia kapłańskie przyjął 27 maja 1965 r. z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego. Studiował w Metropolitalnym Seminarium Duchownym św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim uzyskał stopień magistra teologii w zakresie biblistyki, a na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie - tytuł magistra teologii w zakresie homiletyki. Tytuł  doktora nauk teologicznych w zakresie teologii biblijno-pastoralnej uzyskał na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie.

Był wikariuszem w parafiach: św. Wawrzyńca w Kocierzewie, św. Jakuba Apostoła w Krzemienicy, Narodzenia NMP w Sochaczewie, św. Marii Magdaleny w Warszawie-Wawrzyszewie. Jako proboszcz pracował w parafii św. Floriana w Bedlnie. Był budowniczym i proboszczem kościoła św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie k. Warszawy i proboszczem parafii św. Kazimierza w Pruszkowie.

Ksiądz Podstawka wykładał homiletykę w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym św. Jana Chrzciciela w Warszawie oraz retorykę w Wilnie. Był prałatem Kapituły św. Opatrzności Bożej w Wilanowie.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w piątek 16 lutego o godz. 12 w kościele parafialnym św. Kazimierza w Pruszkowie, po czym ciało zmarłego kapłana zostanie złożone w kwaterze grobów kapłańskich na miejscowym cmentarzu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy