Życiowy sukces Polaka!

Marcin Kowalik

publikacja 04.03.2013 08:18

Zbigniew Bródka – jako pierwszy Polak w historii – wygrał zawody Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim.

Zbigniew Bródka na swój sukces zapracował cieżką pracą na treningach Zbigniew Bródka na swój sukces zapracował cieżką pracą na treningach
facebook.com/Zbigniew-Brodka

Nasz łyżwiarz z Domaniewic wygrał w niedzielę 3 marca wyścig na 1500 m w niemieckim Erfurcie. To jego trzecie podium w tegorocznym cyklu. W kazachskiej Astanie po raz pierwszy znalazł się w czołowej trójce, na najniższym stopniu. W kolejnych zawodach, w niemieckim Inzell, był drugi i objął pozycję lidera klasyfikacji PŚ na tym dystansie.

W niedzielę drugiego Łotysza Haraldsa Silovsa wyprzedził o 0,10 s, a trzeciego Amerykanina Briana Hansena – o 0,13 s. Dobrze wypadli pozostali Polacy: Konrad Niedźwiedzki był szósty, a Jan Szymański – siódmy. Niedźwiedzki stracił do Bródki 0,35 s, a Szymański – 0,44 s. Cała trójka w sobotnim wyścigu drużynowym zajęła trzecie miejsce. Wyczyn kolegów dzień później skopiowały panie w składzie Luiza Złotkowska, Katarzyna Bachleda-Curuś i Natalia Czerwonka.

Zbigniew Bródka w klasyfikacji PŚ na 1500 m drugiego Norwega Havarda Boekko wyprzedza o 56 punktów. W najbliższy weekend w holenderskim Heerenveen rozegrane zostaną zawody kończące tegoroczne zmagania pucharowe.