Medalista już w mundurze

Marcin Kowalik

publikacja 26.03.2013 00:32

Zbigniew Bródka, brązowy medalista Mistrzostw Świata w Łyżwiarstwie Szybkim, został gorąco powitany przez mieszkańców Domaniewic.

Młodzież z entuzjazmem powitała Zbigniewa Bródkę Młodzież z entuzjazmem powitała Zbigniewa Bródkę
lowicz24.eu

W niedzielę 24 marca, w ostatnim dniu mistrzostw rozgrywanych w Soczi, Zbigniew Bródka – wspólnie z Janem Szymańskim i Konradem Niedźwiedzkim – zdobył brązowy medal w wyścigu drużynowym. To pierwszy medal dla Polski na imprezie rangi mistrzostw świata w historii startów mężczyzn. Indywidualnie Z. Bródka zajął w Soczi 6. miejsce na dystansie 1500 m i 5. na 1000 m. Starty w tegorocznym sezonie pokazały wyraźny postęp u łyżwiarza z Domaniewic, czego ukoronowaniem było zdobycie Pucharu Świata na dystansie 1500 m.

Brązowy medalista, który wrócił do Domaniewic w poniedziałkowe popołudnie, nie spodziewał się tak gorącego powitania w swojej miejscowości. W wypełnionej sali gimnastycznej młodzież machała biało-czerwonymi flagami, a specjalnie dla niego zatańczył miejscowy zespół Kalina. Z. Bródka, ubrany w mundur strażaka, nie krył wzruszenia, tak, jak towarzyszący mu pierwszy trener, nauczyciel wf Mieczysław Szymajda.

Zbigniew Bródka założył już strażacki mundur. Obok niego (po prawej) Mieczysław Szymajda   Zbigniew Bródka założył już strażacki mundur. Obok niego (po prawej) Mieczysław Szymajda