Dyrektor dał przykład

mk/ kpt. Zdzisław Kryściak

publikacja 07.09.2013 00:28

Drużyna z łowickiego zakładu karnego była najlepsza w okręgowych zawodach służby więziennej w wieloboju.

Strzelanie z pistoletu pneumatycznego - jedna z konkurencji wieloboju Strzelanie z pistoletu pneumatycznego - jedna z konkurencji wieloboju
kpt. Zdzisław Kryściak

W piątek 6 września były poligon "Czajki" w Łowiczu opanowali funkcjonariusze służby więziennej. Na lesistym terenie odbyły się okręgowe zawody w wieloboju, do których przystąpiło 8 zespołów z zakładów karnych i aresztów śledczych oraz drużyna Grupy Interwencyjnej SW w Łodzi.

Każda z drużyn liczyła czterech funkcjonariuszy, a zawodnicy startowali losowo dobranymi parami. Po pierwszych 100 m biegu odbyło się strzelanie z pistoletu pneumatycznego. Na strzelnicy zawodnicy mogli uzyskać bonifikatę czasową lub ponieść karę w postaci doliczonych sekund.

Następnie funkcjonariusze musieli przebiec kilkaset metrów na kolejne stanowisko, gdzie trzeba było wspiąć się po linie na wysokość 5 m. Potem, po przebiegnięciu ok. 200 m. był rzut granatem do celu. Po kolejnym odcinku biegu i pokonaniu w sumie 1,1 km zawodnicy ponownie dotarli na strzelnicę. Tym razem strzelali z karabinka pneumatycznego. Potem jeszcze kilometr biegu i zawodnicy osiągali metę. Obok zawodów indywidualnych odbył się również marszobieg terenowy w formie sztafety na dystansie 1 km.

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Grzegorz Czajka, przed Ernestem Politem i Łukaszem Wróblewskim, wszyscy z ZK Łowicz. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył ZK Łowicz, przed ZK Sieradz i ZK Garbalin. W sztafecie zwyciężył ZK Łowicz, przed ZK Płock i AŚ Łódź. Rozegrano również zawody w klasyfikacji VIP. Punktowano tylko rzut granatem i strzelanie. Zwyciężył dyrektor ZK Łowicz płk Robert Rusiecki.

Zawodów wyłoniły reprezentację okręgu łódzkiego do finału V Mistrzostw Służby Więziennej w Marszobiegu Terenowym planowanych na początek października.