Wolontariusze w szpitalu

wb

publikacja 08.06.2014 01:04

Fundacja bankowa im. Leopolda Kronenberga przekazała dary dla skierniewickiego szpitala.

Fundacja im. Kronenberga przekazała skierniewickiemu szpitalowi pościel, obrazy i rolety Fundacja im. Kronenberga przekazała skierniewickiemu szpitalowi pościel, obrazy i rolety
Paweł Bruger

67 kompletów kolorowej pościeli, rolety okienne i ścienne obrazy otrzymał skierniewicki szpital od Fundacji Bankowej im. Leopolda Kronenberga, działającej przy banku Citi Handlowy. Dary trafiły na Oddział Wewnętrzny II i Szpitalny Oddział Ratunkowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach. Odebrali je ordynatorzy tych oddziałów: dr Dariusz Jastrzębski i dr Zbigniew Topolski. Oprócz tego wolontariusze zawiesili kolorowe obrazy na ścianach Oddziału Wewnętrznego II. Akcja prowadzona była w ponad 100 miejscach w całej Polsce. Jej celem jest pomoc społecznościom lokalnym w zmianie otaczającej rzeczywistości. - Celem projektu realizowanego przez fundację jest uprzyjemnienie pobytu w szpitalu pacjentom Oddziału Wewnętrznego II i SOR Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach. Mamy nadzieję, że dzięki akcji miejsca te staną się bardziej kolorowe, wesołe i przytulne, co chociaż w pewnym stopniu uprzyjemni chorym przebywającym na oddziale pobyt w szpitalu i umożliwi szybszy powrót do zdrowia - mówi  Artur Wach, koordynator akcji z ramienia Fundacji Kronenberga.

Warto wspomnieć, iż skierniewicki szpital posiada 16 oddziałów, z których część została już wyremontowana i dostosowana do europejskich standardów leczenia, niestety nadal są oddziały, które takich remontów nie przeszły. - Będziemy remontować je sukcesywnie w przyszłości, a tymczasem poszukujemy firm prywatnych, które na zasadach wolontariatu nam w tym pomogą - mówi dr n. med. Jacek Sawicki, dyrektor skierniewickiego szpitala. - Jednym z takich trudnych oddziałów jest właśnie wewnętrzny II, dlatego nowe komplety pościeli będą tam bardzo przydatne. Cieszy nas też, że część z darów trafiła na Szpitalny Oddział Ratunkowy, bo to właśnie ten oddział stanowi punkt pierwszego kontaktu pacjenta ze szpitalem.