Poruszyli nie tylko młodych

Agnieszka Napiórkowska Agnieszka Napiórkowska

publikacja 13.12.2016 10:00

W parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Rawie Mazowieckiej gościli członkowie Wspólnoty "Mocni w Duchu".

"Mocni w Duchu" spotkali się z młodzieża gimnazjalną, a także poprowadzili modlitwę w kościele "Mocni w Duchu" spotkali się z młodzieża gimnazjalną, a także poprowadzili modlitwę w kościele
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość

Przed południem kilkuosobowa grupa ewangelizatorów spotkała się z uczniami rawskiego Gimnazjum nr 1. Przez kilka godzin w klasach goście dawali świadectwo swojej wiary, a także prowadzili modlitwę i rozmowy. Po południu "Mocni w Duchu" poprowadzili nabożeństwo w kościele, w którym uczestniczyła młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania i grupa wiernych. Nie zabrakło także członków działającej przy parafii Wspólnoty "Genesis" wraz z ich opiekunem ks. Radosławem Czarniakiem, którzy posługiwali muzycznie.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego zapoznania, po którym nastąpiło radosne wielbienie Boga, najpierw wspólne, a potem w mniejszych grupach. Był też czas na adorację Najświętszego Sakramentu, podczas której obecni modlili się za siebie nawzajem. Wprowadzeniem w modlitwę była krótka scenka. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali od gości drewniane krzyżyki z wypisanym na nim przesłaniem. Ewangelizatorzy prosili, by krzyżyk przekazać osobie biednej, zagubionej i w ten sposób dać świadectwo swojej wiary w Jezusa Chrystusa.

Wspólnota "Mocni w Duchu" należy do ruchu Odnowy w Duchu Świętym. Spotyka się w poniedziałki o godz. 19 przy kościele oo. jezuitów w Łodzi  (z wyjątkiem ostatniego poniedziałku miesiąca, kiedy jest Msza św. z modlitwą o uzdrowienie).

Jak czytamy na stronie internetowej wspólnoty, powstała ona jesienią 1987 r., a założona została przez jezuitę o. Józefa Kozłowskiego. Nazwa "Mocni w Duchu" została przyjęta w wyniku rozeznania przeprowadzonego kilka miesięcy później, po IV Akademickim Przeglądzie Piosenki Religijnej, w którym wzięli udział członkowie grupy. Wykonywanym przez nich pieśniom towarzyszyły szczególna moc jednoczenia, radości i miłości. Śpiew stał się okazją uwielbienia Boga i środkiem przepowiadania Dobrej Nowiny o zbawieniu wszystkim zgromadzonym. To wydarzenie było momentem przełomowym, gdyż przyczyniło się do odkrycia nazwy wspólnoty oraz jej zasadniczego charyzmatu - ewangelizacji i świadectwa wiary.