Nowy numer 17/2024 Archiwum

Całun przyczyną dyskusji

W sali multimedialnej budynku Dziekanii w Łowiczu w środę 12 marca odbyło się spotkanie z dr Anną Krogulską, która przywiozła ze sobą kopię Całunu Turyńskiego.

Tego samego dnia spotkała się również z uczniami Gimnazjum i Klasycznego Liceum Ogólnokształcące im. S. Konarskiego w Skierniewicach oraz Pijarskiego Liceum Królowej Pokoju w Łowiczu. Spotkanie w budynku Dziekanii było otwarte dla wszystkich. Ci, którzy przybyli, mogli poznać historię Całunu Turyńskiego, który jeszcze 20 lat temu był własnością prywatną. Ostatni król Włoch Hubert II przekazał całun Janowi Pawłowi II, który postanowił, że nadal będzie on przechowywany w turyńskiej katedrze. Obecne zniszczenia widoczne na płótnie są wynikiem pożarów, w tym tego sprzed 15 lat. W 2011 r. badacze z włoskiego Ośrodka Badań Jądrowych we Frascati oświadczyli po pięciu latach badania Całunu Turyńskiego, że współczesna nauka nie jest w stanie „odtworzyć” relikwii.

Spotkanie zakończyło się dyskusją na temat wiary w zmartwychwstanie Jezusa   Spotkanie zakończyło się dyskusją na temat wiary w zmartwychwstanie Jezusa
Marcin Kowalik/GN
Anna Krogulska przekazała zebranym fakty naukowe dotyczące autentyczności całunu, ale najważniejsze było dla niej przesłanie wiary w Jezusa Chrystusa, które – jako misjonarka świecka – stara się przekazać na takich spotkaniach. Dla niej odbicie Jezusa na płótnie sprzed 2 tys. lat  jest odbiciem miłości Boga do człowieka, a nie naukową sensacją. Wywołało to ożywioną dyskusję między prowadzącą a uczestnikami spotkania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy