W rezydencji biskupa można obejrzeć stroje duchownych różnych wyznań.
Od środy 24 kwietnia do końca maja w Multimedialnym Centrum Kultury w rezydencji biskupa można oglądać wystawę strojów duchownych. Zobaczyć można na niej m.in. nakrycia głowy, szaty liturgiczne, krzyże pektoralne oraz insygnia biskupie duchownych religii katolickiej, prawosławnej, judaizmu, buddyzmu i islamu.
Prezentowane eksponaty pochodzą z prywatnych zbiorów Karola Wozikowskiego, kolekcjonera, studenta Wyższej Szkoły Filologii Hebrajskiej w Toruniu, który gromadzi je od 2002 r. Warto wspomnieć, że pierwszym eksponatem była piuska bp. Jana Bernarda Szlagi – pierwszego ordynariusza diecezji pelplińskiej. Przez pewien czas kolekcjoner gromadził nakrycia głowy tylko katolickich biskupów. Dziś w śród jego zbiorów są także mitry archimandryty Atanazego, skufie, kamiławki, jarmułki, sarik Muftego, a także buddyjska drochama oraz ornaty i stroje duchownych różnych wyznań.
– Mam też krzyż Tysiąclecia, który bardzo ciekawie wygląda, bo Chrystus ma na nim bardzo dużą głowę, jeszcze większe ręce i małe nogi – opowiada K. Wozikowski. – Kiedy zapytałem kard. Gulbinowicza, który mi go przekazał, dlaczego Chrystus jest tam taki nieproporcjonalny, wyjaśnił, że Chrystus ma dużą głowę, bo wszystko wie, duże ręce, bo jest miłosierny i krótkie nogi, bo nie musi chodzić. W swojej kolekcji mam także krzyż zabytkowy od papieża Jana XXIII, a także piuskę i pierścień kard. Deskura, po które pojechałem do Rzymu. Eksponatem, który bardzo sobie cenię, jest też ornat bł. ks. Jerzego Popiełuszki – mówi kolekcjoner.
W uroczystym otwarciu wystawy uczestniczyli m.in. bp Józef Zawitkowski, ks. Stanisław Majkut, dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Łowiczu, ks. Bogumił Karp, ekonom diecezji łowickiej, proboszczowie okolicznych parafii, siostry zakonne oraz uczniowie.