Nowy numer 50/2019 Archiwum

Trzy laureatki

Barbara Lachowicz z Zespołu Szkół im. J. Iwaszkiewicza w Sochaczewie zwyciężyła w diecezjalnym finale OTK.

Tegoroczna Olimpiada Teologii Katolickiej przebiega pod hasłem "Męczennicy XX wieku – świadkowie wiary". Uczestnicy już na etapie szkolnym musieli okazać się wiedzą z zakresu podanej wcześniej literatury, na którą składały się fragmenty biblii, dokumenty Magisterium Kościoła i opracowania historyczno-teologiczne. Spośród uczniów szkół ponadgimnazjalnych wyłoniono 44 finalistów etapu diecezjalnego, którzy 7 marca pisali test w auli WSD w Łowiczu. Trójka najlepszych reprezentować będzie diecezję łowicką w finale ogólnopolskim w Bydgoszczy.

Spośród 34 uczennic i 10 uczniów najlepsze okazały się dziewczęta. I miejsce zajęła Barbara Lachowicz z Zespołu Szkół im. J. Iwaszkiewicza w Sochaczewie, II miejsce Adrianna Głowacka z Pijarskiego Liceum Ogólnokształcącego Królowej Pokoju w Łowiczu, a III - Edyta Jędrzejczak z Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie.

Obecny w czasie ogłoszenia wyników bp Andrzej F. Dziuba gratulował zwyciężczyniom. Podziękował również katechetom za wysiłek w przygotowaniu uczniów do olimpiady.

Finał ogólnopolski odbywać się będzie od 24 do 26 kwietnia. Za dwa lata finał olimpiady organizować będzie diecezja łowicka.

Bp Andrzej F. Dziuba z laureatkami diecezjalnego finału OTK   Bp Andrzej F. Dziuba z laureatkami diecezjalnego finału OTK
Marcin Kowalik /GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama